Зафето на гости на брат си, изгледа мач на Спартак Варна
14:58 / 18.11.2018 Източник: sport.burgas24.bg Отпечатай Изпрати
© Plovdiv24.bg
Новият спортен директор на Ботев (Пловдив) Адалберт Зафиров съчета полезното с приятното, започвайки усилена работа по селекцията на "канарчетата". Бившият защитник се появи на стадион "Спартак" във Варна, където изгледа едно от дербитата на Трета лига - Североизточна група.

Става въпрос за двубоя между Спартак 1918 (Варна) и Локомотив (Русе), завършил 3:1 за домакините. Както е известно, шеф на варненския клуб е брат му Мартин Зафиров.

На този етап обаче не е ясно дали някой от участниците в мача е направил добро впечатление на Зафиров.

Мирослав Георгиев откри за гостите с удар от около 25 метра в 7-ата минута. След редица пропуски на водения от Енгибар Енгибаров отбор на Спартак все пак се стигна до изравняване в 43-ата минута. При центриране пред вратата на Локо (Русе) Боян Илиев използва разбъркването в наказателното поле и вкара за 1:1

След почивката варненци стигнаха до пълен обрат в резултата. В 65-ата минута Валентин Веселинов вкара за 2:1 с техничен удар в ъгъла на вратата, пазена от Радосвет Христов. В 88-ата минута резервата Атанас Карачоров бе спънат в наказателното поле и Васко Боев оформи крайното 3:1 за Спартак (Варна) от последвалата дузпа.

Кобрата: Ще се бия три пъти догодина, парите нямат значение