Созопол се размина с мач срещу Левски, съдия поряза тима срещу Атлетик
Автор: Екип Burgas24.bg 19:47 / 12.09.2018Коментари (1)2607
©
Третодивизионният Атлетик (Куклен) спечели зоналния финал на Югоизток в турнира за Купата на България. Това стана факт, след като "баските" победиха Созопол с 1:0 на неутралния терен в Нова Загора, научи Burgas24.bg.

Единственото попадение в мача падна в 85-ата минута от корнер. В началото на второто полувреме играчите на Созопол имаха претенции за дузпа, след като бившият футболист на Локо (Пд) и сегашен играещ помощник-треньор на Созопол - Петър Кюмюрджиев бе спънат наказателното поле. Съдията обаче остана безмълвен.

Победата е историческа за тима от Куклен, тъй като в 1/16-финален двубой от турнира за Купата на България ще домакинства на Левски (София). Мачът най-вероятно ще се играе в Пловдив (Лаута или Коматево) и ще се предава пряко по Диема спорт.