Спортните новини: Днес (3) | Вчера (2)
Черноморец мина и през Сокол, догонва Нафтата
Автор: Екип Burgas24.bg 19:32 / 08.09.2018Коментари (0)1680
©
Черноморец постигна четвърта поредна победа в Трета лига – Югоизток. Възпитаниците на Радостин Кишишев надиграха категорично като домакини Сокол (Марково), като последният съдийски сигнал прозвуча при 4:0. Успехът можеше да бъде и доста по-изразителен, ако не бяха куп пропуски пред противниковата врата.

Всички попадения в мача паднаха още през първото полувреме. В 16-ата минута Петър Колев бе фаулиран в наказателното поле от вратаря на гостите, за което отлично ръководилият тази среща главен арбитър Валентин Железов правилно отсъди дузпа. Минутка по-късно, от бялата точка Мустафа Мустафа бе точен за 1:0.

В 22-ата минута Тузков центрира отдясно, а Петър Колев засече в мрежата за 2:0.

11 минути по-късно, отново Колев оформи класиката в резултата. Попадението му бе копие на предходното, само че този път в ролята на асистент влезе Даниел Бенчев.

В 40-ата минута, след центриране от фаул и кратко разбъркване в наказателното поле на Сокол, Стоян Мантаров се оказа най-съобразителен, пращайки от близо топката в мрежата за 4:0.

През втората част "акулите“ видимо намалиха темпото. Въпреки това, те създадоха няколко отлични възможности за гол, от които обаче не се възползваха. В следващия кръг тимът гостува на Атлетик Куклен.