Нефтохимик стартира 2018-а с поражение от Ботев Враца
Автор: Екип Burgas24.bg 17:12 / 24.02.2018Коментари (1)13779
©
В първия си официален двубой за 2018 г. Нефтохимик загуби с 0:2 у дома, от лидера във временното класиране Ботев Враца. Срещата започна с едноминутно мълчание, в памет на футболните легенди Павел Панов и Георги Марков.

През първата част гостите имаха териториален превес и направиха няколко опасни удара към вратата на Нефтохимик. В 19-та минута, след поредица от опасни атаки, в рамките на две минути, пред вратата на Ферди Мюмюнов и грешка в отбраната, Йордан Апостолов откри резултата за гостите от Враца.

Десет минути след почивката Нефтохимик остана с човек по-малко, след като капитанът на отбора Станислав Жеков получи червен картон.

В 60-та минута гостите удвоиха аванса си, чрез Иван Колев. След като Ферди Мюмюнов спаси опасен изстрел към вратата си, Колев остана непокрит в наказателното и умело се възползва от избитата от вратаря топка, оформяйки крайното 2:0.

В следващия кръг Нефтохимик гостува на Оборище (Панагюрище), на 3 март ( събота), от 15:30 ч.