Жалко! Нефтохимик приключи с Европа пред пълна зала в Бургас!
Автор: Екип Burgas24.bg 15:44 / 20.12.2017Коментари (0)2219
© CEV
Шампионът на България по волейбол Нефтохимик 2010 (Бургас) отпадна от втория по сила европейски клубен турнир за Купата на ЦЕВ. Воденият от треньора Найден Найденов тим отстъпи у дома на Дукла (Либерец) с 0:3 (18:25, 21:25, 18:25) гейма в мач-реванш от 1/16-финалите на турнира, игран в пълната зала "Младост" в Бургас.

По този начин след две загуби, съответно с 2:3 гейма като гости и 0:3 гейма у дама, волейболистите от Бургас приключиха участието си в Европа, след като преди това не успяха и в квалификационната фаза на Шампионската лига. Тимът на Дукла се класираха на 1/8-финалите за Купата на ЦЕВ.