Спортните новини: Днес (2) | Вчера (2)
Нефтохимик 2010 ще играе в 3-ия кръг за Купата на България
Автор: Екип Burgas24.bg 10:11 / 14.12.2017Коментари (0)2701
© БФВ
Шампионът "Нефтохимик 2010" (Бургас) ще участва в 3-ия кръг за Купата на България. Тимът заема 3-ото място в Суперлигата след есенния дял на първенството, но тъй като домакинът на финалния турнир "Монтана Волей" е 4-и, неговата позиция в следващия етап на надпреварата се заема от бургазлии.

Така волейболистите на треньора Найден Найденов ще играят срещу някой измежду "Сливнишки герой" (Сливница), "Черно море" (Варна), "Дунав" (Русе), "Марек Юнион-Ивкони" (Дупница), "Миньор" (Перник) и "Тетевен Волей", които преодоляха втория кръг на надпреварата или срещу 5-ия, 6-ия и 7-ия в шампионата на България - "Хебър" (Пазарджик), "Левски София" и "Добруджа 07" (Добрич).

Тези 10 отбора ще бъдат разпределени в 5 двойки, а победителите ще се присъединят към "Монтана Волей", "Пирин" (Разлог) и ЦСКА (София), които вече си осигуриха място във финалния турнир за Купата на България.

Жребият за 3-ия кръг е днес, 14 декември, от 12:00 часа в офиса на БФВолейбол. Срещите ще се изиграят на 6 януари.