Страхотно шоу на Стоичков и приятели!
Автор: Екип Burgas24.bg 10:03 / 21.09.2017Коментари (3)2034
© btv
Легендата на родния футбол Христо Стоичков зарадва феновете с нов грандиозен спектакъл! На стадион "Берое" в Стара Загора селекцията на Камата и легенди на "Барселона" си вкараха пет гола и впечатлиха публиката, като домакините се поздравиха с победата - 3:2.

Преди началото на мача трибуните загряха с народни песни и танци. Три певици в бяла, зелена и червена рокли изпълниха двата химна - на каталунския гранд и на България.

Стоичков спази обещанието си и изигра по едно полувреме и за двата тима, съобщава btv. До почивката българският отбор имаше преднина от две попадения, отбелязани от Димитър Бербатов. В 26-ата минута той си припомни времената, в които с Мартин Петров бяха звездите на националния ни тим. Петров центрира, а Бербо засече с глава, неоставяйки шанс на стража Хесус Ангой.

Четвърт час по-късно отново Бербатов покачи на 2:0 след асистенция на... Мартин Петров.

Минута след началото на втората част за "Легендите на Барселона" бе отсъдена дузпа. Стоичков застана зад топката, Стоян Колев спаси, но Камата реализира при добавката.

В 63-ата минута главният съдия Атанас Узунов изгони влезлия като резерва вратар Гусман, който фаулира извън наказателното поле Васил Драголов. Три минути по-късно обаче гостите изравниха с попадение на Дани Гарсия.

Четири минути преди изтичането на редовното време Димитър Бербатов оформи своя хеттрик, възползвайки се от пас на Йордан Лечков - 3:2. Любопитна комбинация между две поколения.

До края на мача не паднаха повече попадения и "трите точки" грабна тимът на Стоичков.

Отборът на Христо Стоичков: Ивко Ганчев (Стоян Колев), Емил Кременлиев (23 Александър Томаш), Петър Хубчев, Гошо Гинчев, Радостин Кишишев, Йордан Лечков (32 Даниел Боримиров Костадин Видолов), Красимир Балъков (32 Ивайло Йорданов Бончо Генчев), Христо Стоичков (23 Мартин Петров Васил Драголов), Емил Костадинов (34 Дончо Донев Петър Михтарски), Димитър Бербатов ( Мюмюн Кашмер), Наско Сираков (19 Стилиян Петров Илиан Илиев)

Треньори: Димитър Пенев, Христо Бонев, Петко Петков

Легендите на Барселона: Хесус Ангой, Санчес Хара, Мигел Анхел Надал, Фредерик Дею, Хуан Карлос, Сержи Бархуан, Джика Попеску, Яри Литманен, Сантяго Ескеро, Хуан Антони Гойкоечея, Хулио Салинас