Спортните новини: Днес (2) | Вчера (3)
Созопол подава жалба срещу съдията Георги Кабаков
Автор: Екип Burgas24.bg 22:18 / 19.08.2017Коментари (0)2856
©
В мач със съдийство, което ощети тотално Созопол, отборът загуби като домакин от Локомотив Горна Оряховица с 1:3 в 5-ия кръг на Втора лига.

След края от щаба на "небесносините" заявиха, че ще подадат жалба срещу главния рефер Георги Кабаков, чието ръководство нажежи атмосферата на "Арена Созопол" до червено. Отделно от това е извадено медицинско свидетелство на дете от връщащите топките, пострадало от бомбичките, с които агитката на гостите обсипа "Арена Созопол" и мачът беше пред прекратяване. Бомбичка падна и до футболиста на домакините Диян Лефтеров, докато изпълняваше тъч и за кратко наруши слуха му.

Локомотив откри в 25-ата минута чрез Александър Киров, който вкара с глава след корнер. Георги Кабаков не беше убедителен в зачитането на гола и останаха съмнения, че предварително е отсъдил нарушение в атака, а после е посочил центъра. Пет минути по-късно арбитърът изгони на трибуните старши треньора на Созопол Румен Димов за протестни реплики. Малко преди почивката Деян Христов удвои преднината на "железничарите". Таранът пое топката с "дълго рамо" и я прати под гредата с топовен шут.

След почивката домакините се вдигнаха на щурм и след няколко пропуска младокът Христо Каймакански намали на 1:2 девет минути преди края. Натискът продължи, но при една контраатака в добавеното време резервата Антоний Балъков вкара трети гол за гостите.

Заради лавината от кадрови проблеми с контузени и наказани футболисти "небесносините" вписаха само 15 от разрешените 18 имена в протокола за мача.