Спортните новини: Днес (0) | Вчера (3)
Бихме Сърбия, но шансовете за финали намаляха чувствително
Автор: Екип Burgas24.bg 11:44 / 18.06.2017Коментари (1)1736
©
Мъжкият национален отбор по волейбол на България надигра Сърбия с 3:2 (25:18, 20:25, 25:23, 24:26, 15:12) гейма във втори мач от група G1 от Световната лига, който се провежда в аржентинския град Кордоба.

Така волейболистите ни запазват теоретични шансове за класиране във финалната фаза, като имат 4 победи и 4 загуби. Успех срещу Аржентина, в последния мач от групата дава известен шанс за финалите в Бразилия.

За да се класираме обаче е нужно още Русия да загуби от Иран или Полша да падне от САЩ.

Пламен Константинов заложи на титулярния състав за мача: Георги Братоев 2, Цветан Соколов 26, Николай Пенчев 7, Розалин Пенчев 18, Николай Николов 17, Виктор Йосифов 5 , Теодор Салпаров- либеро (Светослав Гоцев 1, Тодор Скримов 1, Мартин Атанасов, Жани Желязков, Георги Сеганов, Теодор Тодоров, Владислав Иванов).

Двубоят бе много оспорван, като в четвъртата част нашите водеха с няколко разлика, но сърбите направиха обрат и спечелиха гейма, като водеха мача до тайбрек. В решителната пета част обаче българите бяха на нужното ниво и не пропуснаха да измъкнат победата.

Най-резултатен за успеха на България беше Цветан Соколов с 26 точки, а Николай Николов и Николай Пенчев добавиха по 17 точки.

За Сърбия Урош Ковачевич се разписа с 15 точки, а Александър Благоевич добави 11 точки.

Тази нощ България излиза срещу Аржентина в трети решителен мач от група G1 на Световната лига.