Спортните новини: Днес (3) | Вчера (2)
Нефтохимик обърна Монтана и чака Славия
Автор: Екип Burgas24.bg 19:20 / 22.05.2017Коментари (0)2464
©
Нефтохимик обърна Монтана с 2:1 във втория плейаут, който се игра на стадион "Лазур" в Бургас и почти гарантира оставането си в елита. В първия мач момчетата на Христо Янев победиха с 3:1 и с общ резултат 5:2 продължават напред.

В следващия плейаут бургазлии ще се изправят срещу Славия, а победителят ще се бетонира в Първа лига. Загубилият пък ще играе бараж с третия от Втора лига - най-вероятно Витоша Бистрица.

Монтана откри в 24-ата минута чрез Петър Атанасов, Илия Миланов изравни в 72-ата, а Галин Иванов оформи крайното 2:1 десет минути преди края на мача.

Началото на мача започна равностойно и за двата тима, като играта бе предимно в центъра на терена. В 20-ата минута Галин Иванов успя да вкара топката във вратата на Неманя Счекич, но бе вдигнат флага за засада. Пет минути по-късно Петър Атанасов се разписа за 1:0, след центриране на Дани Генов.

Бургазлии изравниха едва в 72-ата минута, когато Вълчанов центрира отдясно, Яни Пехливанов отклони с глава, но топката попадна точно в краката Илия Миланов, който не сбърка. Десетина минута по-късно "шейховете" достигнаха и до обрата, отново след центриране на Вълчанов в наказателното поле. Иванов засече с глава, за да вкара топката във вратата на Счекич.