Бивша акула засили Нефтохимик към Б група
Автор: Екип Burgas24.bg 21:54 / 28.04.2017Коментари (0)2898
Тежка загуба записа отборът на Нефтохимик, с което шансовете за оставане в елита драстично намаляха. "Шейховете" отстъпиха у дома на Пирин Благоевград с 0:3 в мач от 30-ия кръг на Първа лига, който се явява четвърти от плейофната фаза.

Две от попаденията за "орлетата" реализира бившият футболист на Черноморец Даниел Младенов. С дежурен гол се отчете и опитният Иван Цветков.

С това тимът на Христо Янев записа шест срещи без победа, от които две равенства и четири поражения. Благоевградчани пък регистрираха три от три, като преди това победиха Нафтата в края на редовния сезон и в началото на плейофите от група B на втората осмица.

Това може би им даде увереност да започнат със самочувствие и този двубой. Гостите откриха в 25-ата минута чрез Даниел Младенов, който се възползва от грешка на Янко Георгиев и след пас от съотборник, от няколко метра се разписа. В 47-ата минута Владислав Романов нацели гредата зад Костов, две минути по-късно пас на Иван Цветков намери Даниел Младенов, който се разписа за втори път в мача.

Бургазлии се опитаха да изравнят, но Хазуров и Дюлгеров не успяха да преодолеят съпротивата на бранителите и вратаря на Пирин - Костов. Срещата завърши с дежурния гол на опитния Иван Цветков който оформи крайното 3:0 секунди преди последния съдийски сигнал.

След този успех Пирин е на първото място в класирането в тази група с 42 точки, а Нефтохимик е трети с 28.

Нефтохимик: Георгиев, Хомей, Миланов, Грънчов, Орачев, Йорданов, Дюлгеров, Огнянов, Иванов, Хазуров, Романов

Пирин: Костов, Башлиев, Николов, Сандев, Попев, Траянов, Дженкинс, Благов, Кощърна, Младенов, Цветков