НачалоФутболБаскетболВолейболДругиГалерииЛичностиСтатистики
Спортните новини: Днес (0) | Вчера (1)
Нефтохимик направи хикс с Берое, загуби ценни точки в борбата за оцеляване
19:25 / 21.04.2017 Източник: sport.burgas24.bg Отпечатай Изпрати
Нефтохимик и Берое не можаха да си отбележат гол и записаха скучно 0:0 в мач от 29-ия кръг на Първа лига, който се явява трети от плейофната фаза. Двубоят на стадион "Лазур" в Бургас се игра пред празни трибуни, тъй като домакините изтърпяват наказание.

Двата отбора изиграха изключително слаб мач, като положения пред двете врати почти липсваха. В 6-ата минута Нефтохимик организира добра атака, Мариян Огнянов пусна извеждащ пас към Венцислав Христов, който останал сам срещу вратаря Душан Перниш, стреля неточно. Радослав Кирилов центрира опасно в 9-ата минута, но защитата на домакините успя да се справи. В 18-ата минута Веселин Пенев намери Жуниор Мапуку, който свали за Матеас Делич, хърватинът стреля, но Янко Георгиев успя да спаси.

Галин Иванов стреля директно от пряк свободен удар в 21-ата минута, но Душан Перниш не бе затруднен и улови. В 35-та минута след центриране от корнер в наказателното поле на Берое, Ангел Грънчов бе изпуснат и стреля с глава, но неточно в аут. Девет минути по-късно Мариян Огнянов центрира към Венцислав Христов, който стреля с глава, но в ръцете на Душан Перниш.

Единствената стойностна атака за Берое бе в 82-та минута, когато Жуниор Мапуку с чудесен пас намери Атанас Зехиров, но той се забави, след което подаде към Ерик Почански. Последният стреля, но от крака на Илия Миланов топката излезе в корнер.

След тази среща Берое остава на втора позиция в група "Б" на плейофите с актив от 37 точки, а Нафтата запазва третото си място с 28 точки. До края на шампионата на "шейховете" им предстоят домакинства на Пирин и Локомотив (Горна Оряховица) и гостуване на Берое.

Нефтохимик: 1. Янко Георгиев - 26. Виктор Хомей, 71. Илия Миланов, 25. Ангел Грънчов, 17. Ранди Онуоха - 20. Яни Пехливанов, 13. Йордан Йорданов - 10. Галин Иванов, 21. Мариян Огнянов, 11. Владислав Романов - 91. Венцислав Христов

Берое: 12. Душан Перниш - 19. Пламен Тенев, 21. Венцислав Василев, 5. Асен Георгиев, 28. Веселин Пенев - 4. Кохей Като, 15. Георги Динков - 24. Матеас Делич, 3. Карлос Охене, 9. Радослав Кирилов - 10. Жуниор Мапуку