Спортните новини: Днес (0) | Вчера (2)
Нов малшанс срещу Пирин! Орлетата обърнаха Нефтохимик с 2:1
Автор: Екип Burgas24.bg 19:23 / 07.04.2017Коментари (0)2021
© Burgas24.bg
Пирин обърна Нефтохимик с 2:1 в среща от първия кръг на плейофна група "Б" на осмицата. Двубоят, който иначе е от 27-ия кръг на Първа лига, се игра на стадион "Христо Ботев" в Благоевград.

Иван Вълчанов откри в 6-ата минута, Юлиан Попев изравни две минути преди края на първата част, а в 74-ата минута Иван Цветков оформи крайното 2:1 от дузпа. Двата отбора се срещнаха точно преди седмица в последния кръг на редовния сезон, като орлетата спечелиха с 1:0.

Двубоят започна по възможно най-добрия начин за бургазлии, които откриха само шест минути след първия съдийски сигнал. Иван Вълчанов премина като на шега през отбраната на домакините и с точен удар по земя попари "орлетата". В 26-ата минута се стигна до сблъсък между футболисти на двата тима. Кощрна закачи Михаел Орачев, който не пропусна да му отвърне. Главният рефер санкционира и двамата с жълт картон.

В 33-ата минута Пирин имаше възможност да изравни, след като Юлиан Попев центрира отляво, но Даниел Младенов остана малко под топката и не успя да насочи кълбото точно. Минута по-късно Траянов върна изключително слабо към вратаря, Живко Петков дори не се затрудни да овладее и излезе сам срещу Макенджиев, но би неточно, след което се хвана за главата заради пропиляната възможност.

В 43-ата минута домакините се върнаха в мача. След добре организирана атака отдясно, Станислав Костов пое в близост до дъгата и подаде наляво към капитана Попев, който стреля точно за 1:1.

След почивката благоевградчани излязоха далеч по-мотивирани и само пропуските ги лишиха от по-изразителна победа. В 59-ата минута Иван Цветков остана непокрит при корнера и успя да отправи удар с глава, но малко не му достигна да даде преднина на своя тим.

В 73-ата минута играчите на Пирин получиха право да изпълнят дузпа, заради игра с ръка на Яни Пехливанов. Зад топката застана Иван Цветков, който се разписа за 2:1. В 90-ата минута Стилян Николов отправи удар по земя, но прати топката в левия страничен стълб.

След успеха Пирин вече има 37 точки, а Нефтохимик е с 26. Борбата в двете групи ще бъде за първите две места, даващи право на класиране за потока за Лига Европа. Съответно заелите последните две места отиват в потока за оцеляване.

ПИРИН:
22. Благой Макенджиев, 21. Александър Башлиев, 18. Юлиан Попев , 3. Румен Сандев, 14. Стилиян Николов, 4. Кристиян Кощрна , 30. Тодор Траянов, 9. Рос Дженкинс, 11. Даниел Младенов (63 - 7.Тони Тасев), 8. Иван Цветков (90+1 - 6.Кирил Грозданов), 19. Станислав Костов (90+2 - 27. Костадин Ничев)
Треньор: Милен Радуканов

НЕФТОХИМИК: 1. Янко Георгиев, 71. Илия Миланов, 20. Яни Пехливанов, 25. Ангел Грънчов , 19. Михаел Орачев (75 - 24. Костадин Хазуров), 13. Йордан Йорданов, 7. Иван Вълчанов , 21. Мариян Огнянов (61 - 32.Любомир Божинов), 8. Николай Дюлгеров , 11. Владислав Романов, 15.Живко Петков (46+2 - 17.Ранди Онуоха)
Треньор: Христо Янев