Спортните новини: Днес (4) | Вчера (2)
Нафтата пак дрънна ЦСКА, този път имаше голяма драма
Автор: Екип Burgas24.bg 12:27 / 31.03.2017Коментари (0)1766
©
Отборът на Нефтохимик 2010 (Бургас) поведе с 2:0 победи в полуфиналните плейофи срещу ЦСКА от волейболното първенство на България при мъжете.

В мач №2 в зала "Борис Гюдеров" в Перник играчите на Петър Дочев показаха завиден характер, за да спечелят с 3:2 (23:25, 25:23, 24:26, 25:16, 20:18), след като спасиха три мачбола за "червените" в тайбрека. Така бургазлии са на една победа от класиране за финал.

Мач №3 от серията е в Бургас на 2 април. Играе се до три победи от пет срещи.

"Червените" започнаха по-добре и направиха преднина, но отборът на Нефтохимик успя да навакса изоставането си след втората техническа пауза и да поведе със 17:16, съобщава bgvolleyball.com. С ас на Краси Георгиев ЦСКА обаче отново си върна водачеството (20:19).

След това обаче Ники Николов изпълни силен сервис и затрудни максимално съперника, а Нефтохимик 2010 дръпна с 21:20. Драмата се запази до последно, а след страхотна блокада на Смилен Мляков и Краси Георгиев "червените" поведоха след 25:23.

Във втората част Нефтохимик 2010 започна по-добре, а с ас на Мартин Пенев тимът дръпна с 4:1. След това Ники Николов с истинска бомба от сервис доведе до 6:3 и прекъсване за ЦСКА. Последва серия на Георги Братоев от сервис (11:5), а реферът Игнат Митев показа и жълт картон на Смилен Мляков за протести.

Бургазлии продължиха да натискат - 13:5, а серията на разпределителя продължи до 15:5. Големият аванс принуди Сашо Попов да потърси промяна и когато геймът изглеждаше изгубен на сервис застана Тодор Костов. След негова дълга серия от сервиси (8) ЦСКА се доближи само на точка (23:24), но в играчите на Петър Дочев успяха да измъкнат гейма след блок за 25:23.

В третия гейм ЦСКА поведе, но постепенно гостите от Бургас се мобилизираха, а след няколко поредни блокади дръпнаха с 16:12. Две единични блокади на Краси Георгиев помогнаха на ЦСКА да изравни - 17:17. Бургазлии отново направиха преднина от 2 точки (21:19), но в игра за ЦСКА се появи златният жокер от предишния гейм - Тодор Костов, който изравни след ас (21:21). Ники Николов с прецизен сервис даде два геймбола за Нефтохимик 2010, но ЦСКА показа характер и успя да стигне до 26:24 и 2:1 гейма.

Играчите на Нефтохимик реагираха мигновено и след серия на Ники Николов поведоха с 6:0. Преднината им се запази, а при 18:13 съдията вдигна и червен картон за ЦСКА, което донесе още една точка в актива на гостите. Така Нефтохимик 2010 достигна до 25:16 и вкара срещата в тайбрек.

В тайбрека ЦСКА започна по-ентусиазирано и поведе с 14:11. И точно когато предвкусваше успеха, малко не достигна на тима. В същото време Нефтохимик прояви страхотен характер, спаси три мачбола на съперника и триумфира след 20:18.

Мачът бе истинска престрелка между блокадите, като ЦСКА доминираше с 19:16 точки на този елемент.

С 21 точки се отличи Петър Христов за Нефтохимик 2010 (1 блокада, 51 % в атака), а за ЦСКА 15 реализира Пламен Шекерджиев (1 ас, 3 блокади, 26 % в атака).