Спортните новини: Днес (1) | Вчера (4)
Каратист от Бургас със сребро от Балканското първенство
14:28 / 20.03.2017 Източник: sport.burgas24.bg Отпечатай Изпрати
©
С девет златни медала се завърнаха националните състезатели на БКА - ИКО България, които взеха участие на Балканското Първенство за мъже, жени, юноши и девойки, провело се на 18-ти Март - събота в Букурещ, Румъния.

След като 2016г. във Варна, България след 20 години застой, традицията за провеждане на Балкански Първенства бе възобновена, тази година Румъния бе домакин на това мероприятие.

В състезанието взеха участие около 170 състезатели, съответно от Румъния, Сърбия, Черна гора, Турция, Гърция, Молдова и България.

Българският отбор се състоя от 20 състезателя в различните възрастови групи, категории и дисциплини.

Състезанието започна с дисциплина ката, където нашите състезатели бяха безкомпромисни и от 5-ма участници спечелихме 4 златни медала и един сребърен:

Богомил Костов - (СК"ИЧИ ГЕКИ Варна") 1-во място ката - ЮМВ 12-13г.

Валентин Желев - (СКК"Киокушин Спирит"Бургас)-2-ро място ката- ЮМВ 12-13г.

Ния Крушева - (СК"ИЧИ ГЕКИ Варна") 1-во място ката - ДСВ 14-15г.

Симона Стоименова - (СК"ИЧИ ГЕКИ Варна") 1-во място ката - Девойки 16-17г.

Зорница Костова -(СК"ИЧИ ГЕКИ Варна") 1-во място - Жени

Непосредствено след надпреварата на ката започна съревнованието при кумите. Боевете се проведоха на две татамита.

При 10-11 годишните Мирослав Попов (СК"ИЧИ ГЕКИ Варна") се класира трети, а Ростислав Пулев (СК"ИЧИ ГЕКИ Варна") и Давид Стоянов (СК"КИОКУШИН Силистра") отпаднаха на квалификациите, но това бе много добър опит за тях.

В различни категории на 12-13 годишните - Богомил Костов и Александър Стоименов и двамата възпитаници на варненския клуб "СК"ИЧИ ГЕКИ" завоюваха 1-вото място, а Валентин Желев (СКК"Киокушин Спирит"Бургас) спечели бронз.

Други 3-ма от възпитаниците на "СК"ИЧИ ГЕКИ Варна", които се съревноваваха при 14-15г. се класираха както следва:

Виктория Николова и Ангел Ангелов спечелиха златото, а Християн Живков се класира на 2-ро място. При младежите Петър Дичков (СК"Киокушин Айтос") и Роман Антоненко (СКК"Киокушин Спирит"Бургас) се класираха съответно на 2-ро и 3-то място в своите категории, а Марин Енчевски от Спортен карате клуб"Монтана, стана Шампион.

Симона Стоименова, която се съревноваваше при девойките заслужено спечели 1-вото място, като бе отличена за най-техничен състезател на Първенството, след като технически и тактически надви по време на квалификациите своята опоненка от Сърбия, която бе с 20кг по-тежка.

При мъжете двубоите бяха доста успорвани. Петър Добрев и Георги Кузов, и двамата от "СК"ИЧИ ГЕКИ Варна" дебютираха при мъжете на Международно състезание, като отпаднаха на квалификациите от фаворитите в техните категории.

Краснодар Ангелов (СК"КИОКУШИН Силистра") изигра доста успорван двубой на полу-финала срещу представител на Черна гора , където загуби след 2-рото продължение и така се класира на 3-то място в тежката категория при мъжете (+90кг.).

Борислав Борисов (СК"КИОКУШИН Силистра") претърпя контузия по време на квалификациите и това му попречи да изиграе своята игра на финала, където загуби от представител на домакините. В категория до 90кг. при мъжете, Кирил Боев от клуба на Световния Шампион Шихан Емил Костов "Ичи Геки Варна", спечели своите срещи с "ипон" и заслужено завоюва златото.

Българската делегация включваше и съдийски състав, като Сенсей Константин Герганов, Сенсей Зихни Хасанов, Сенсей Цветелин Христов и Сенпай Николай Ямболов бяха странични съдии, а Сенсей Гергана Апостолова-Костова и Шихан Емил Костов бяха Рефери на 5-тото Балканско Първенство за мъже, жени, юноши и девойки.

Следващото предизвикателство за състезателите на БКА - ИКО България е предстоящото Държавно Първенство, което ще се проведе на 9-ти Април 2017г. в Монтана. То заедно с изминалия Балкански Турнир са част от подготовката на нашите състезатели за предстоящото Европейско Първенство през май месец в Лион, Франция.