НачалоФутболБаскетболВолейболДругиГалерииЛичностиСтатистики
Спортните новини: Днес (3) | Вчера (4)
Силен Карнобат не пожали и Асеновец
11:21 / 05.03.2017 Източник: sport.burgas24.bg Отпечатай Изпрати
Футболистите на "Карнобат" изнесоха истинска лекция на своите гости от "Асеновец" /Асеновград/, в среща от 19-ти кръг на югоизточната Трета лига. Момчетата на играещия треньор Георги Калоянов разгромиха своя опонент с 5:1.

На практика още до почивката карнобатлии надделяха срещу своя противник, като вкараха 4 гола, а допуснаха само един. Живко Димов, Георги Калоянов, Георги Бинев и Димитър Петров направиха преднината на "Карнобат" повече от очарователна за наблюдаващите мача привърженици. Гостите съумяха да отбележат едно попадение от дузпа в 41-ва минута, когато съдията Павел Попов свири дузпа за нарушение на вратаря Славов.

През втората част Георги Бинев реализира още един гол, с който фиксира крайното 5:1. След излекувана контузия зрителите видяха в игра отново Петър Колев, който пропусна предходната среща, а срещу "Асеновец" влезе като резерва.

Гостите от Асеновград пък доиграха мача с човек по-малко, след като Васил Богданов бе отстранен от игра за втори жълт картон в 75-та минута.

След този успех "Карнобат" се изкачи на второ място във временното класиране с актив от 43 т., само на точка от лидера "Марица" /Пд/.

В следващата си среща карнобатлии гостуват на "Елхово". Двубоят е на 11 март, събота от 15:00 ч.

"Хубав мач се получи, реализирахме доста голове, можеше и повече. За нас най-важно е да побеждаваме. Имаше доста хора, въпреки дербито "Левски" - ЦСКА-София, а това няма как да не ни радва. Тодор Няголов ще отсъства 10-15 дни, контузен е. Марин Маринов ще отсъства около месец, също заради контузия.

Умишлено направихме подготовката ни с професионални отбори, за да видим на какво ниво сме. Нямаме обявени конкретни цели. От нас се иска да играем привлекателен футбол", заяви наставникът на "Карнобат" Георги Калоянов.

Като 4-ти съдия в Трета лига дебютира бургазлията Павел Алексиев, който като футболист имаше възможността да се подвизава и в професионалния футбол.

"КАРНОБАТ": Христиан Славов, Диян Лефтеров, Димитър Попов, Ясен Тузаков, Пламен Димитров /63 - Стоян Калпаклиев/, Димитър Петров, Мартин Иванов /70 - Ангел Лазаров/, Яни Николов, Живко Димов, Георги Калоянов /59 - Петър Колев/, Георги Бинев