Поморие изпусна да бие Берое в Стара Загора
Автор: Екип Burgas24.bg 16:58 / 20.01.2017Коментари (0)2307
© ПФК Берое
ОФК Поморие завърши 1:1 срещу Берое в контролна среща, която се игра в Стара Загора. В 9-ата минута Жуниор Мапуку откри за домакините. Христо Лемперов изравни от дузпа в 24-ата минута.

Двата тима започнаха динамично срещата, но по веднъж опасни атаки за отборите бяха спирани със засади.

Резултатът бе открит в 9-ата минута, когато Матеас Делич догони една топка по десния фланг и центрира в наказателното поле. Там Божилов намери триково Мапуку и той прати топката в мрежата с точен шут от границата на малкото наказателно поле - 1:0 за Берое.

В 24-ата минута поморийци получиха право да изпълнят дузпа, след като Ростислав Петров изведе Милен Танев в наказателното поле и той бе съборен от Василев. Зад топката застана Христо Лемперов, който прати кълбото в долния ляв ъгъл за 1:1.

В следващите минути играта бе предимно в средата на терена и опасни положения липсваха.

В 38-ата минута Мапуку получи пас от Иванов, напредна и стреля от малък ъгъл, но Тодоров улови.

В 41-ата минута Милен Танев стреля от далечна дистанция, но топката премина далеч от целта.

Минута преди края на първото полувреме Станчев получи пас от Божилов и стреля по диагонала, но не намери рамката на вратата.

В самия край на първата част гостите изпълниха два последователни корнера, които завършиха с удар на Петров, но топката излезе в аут. Така почивката дойде при резултат 1:1.

В паузата Поморие пусна всички налични резерви.

Още в началото на втората част гостите организираха опасна и бърза атака, но Веселин Пенев се намеси сигурно и предотврати удар на нападателя на Поморие. Веднага след това и Венци Василев се намеси решително и блокира удар към вратата на Михайлов.

В 51-та минута Цонев центрира опасно, но вратарят на Поморие успя да изпревари Мапуку и изби.

В 89-ата минуа гостите можеха да стигнат до успеха след бърза атака, при която играч на Поморие остана сам срещу Михайлов, но ударът му не намери целта.

Берое: Михаил Михайлов, Пламен Тенев, Венцислав Василев, Иво Иванов, Веселин Пенев, Кохей Като, Георги Динков, Матеас Делич, Денислав Станчев, Георги Божилов, Жуниор Мапуку; резерви: Илия Миланов, Надим Ангелов, Атанас Зехиров, Ерик Почански, Руси Чернаков, Емин Ахмед, Том; старши треньор: Ферарио Спасов

Поморие: 12. Димитър Тодоров, 25. Слави Шопов, 5. Георги Петков, 3. Мартин Василев, 13. Мирослав Коев, 4. Ростислав Петров, 22. Христо Лемперов, 20. Илиян Шерденов, 27. Милен Танев, 7. Иван Колев, 17. Станислав Ганев; резерви: Димитър Панев, Станислав Жеков, Живко Илиев, Деян Лозев, Кирил Георгиев, Антон Иванов, Бекир Расим, Ахмед Ахмедов, Мартин Иванов; старши треньор: Малин Орачев