Браво, Гришо! Доказа, че можеш!
Автор: Екип Burgas24.bg 13:14 / 08.01.2017Коментари (10)1587
©
Григор Димитров постигна невероятен успех, след като спечели силния тенис турнир в Бризбейн (Австралия), който бе с награден фонд 437 380 долара. Във финала българинът победи Кей Нишикори от Япония с 2:1 сета - 6:2, 2:6, 6:3. Двубоят приключи за 1 час и 48 минути.

Това бе титла №5 за Гришо на ниво ATP. Освен това първата ни ракета записа и първа победа в кариерата си от четири мача с японския тенисист.

Димитров започна двубоя с два трудни сервис гейма, в които отрази три брейкбола, но успя да притисне съперника си в шестия гейм и проби за 4:2, а малко по-късно с още един брейк приключи сета за 36 минути.

Григор опита да притисне опонента си още в началото на втория сет, но не успя да се възползва от възможността си за пробив, след което се пропука неговото подаване. Световният №5 проби за 3:2 и 5:2 и със сервис гейм на нула изравни сетовете.

Решителният трети сет вървеше гейм за гейм до осмия, в който Григор Димитров нанесе решителния си удар, повеждайки с 5:3. Световният №17 приключи мача още в следващия гейм, възползвайки се от първия си мачбол.

Димитров завърши с 24 печеливши удара и 23 непредизвикани грешки срещу 21-25 за най-добрия азиатец.