Спортните новини: Днес (1) | Вчера (3)
Дунав Русе отвя Нафтата за едно полувреме
Автор: Екип Burgas24.bg 17:06 / 27.11.2016Коментари (0)1492
Нефтохимик регистрира тежка загуба в гостуването си на Дунав Русе от 15-ия кръг на Първа лига. "Драконите" удариха бургазлии с 3:0 в мач, който се игра на "Лудогорец Арена". Диян Димов откри в 14-ата минута, а Мирослав Будинов направи победата класическа с голове в 20-ата и 25-ата минута.

Футболистите на Христо Янев започнаха вяло срещата и получиха гол още в 14-ата минута, когато Антон Огнянов центрира от корнер, а капитанът Диян Димов изпревари всички и с глава обърна в далечния ляв ъгъл за 1:0 Три минути по-късно Васил Шопов обърна от другата страна на наказателното поле за Огнянов, който от воле прати топката от външната страна на мрежата. В 20-ата минута домакините удвоиха преднината си, след като топката рикушира в тялото на Николай Дюлгеров и Мирослав Будинов с пета мушна покрай Янко Георгиев.

Пет минути по-късно деветката на Дунав окончателно уби интригата в мача. Антон Огнянов проби отляво и намери прецизно Будинов, който отблизо разстреля Янко Георгиев за 3:0. В 37-ата минута Огнянов нахлу отляво и от аутлинията върна за Будинов, който от 2-3 метра пропусна на празната врата.

След почивката "драконите" продължиха да атакуват вратата на Нефтохимик, а "шейховете" бяха все така безпомощни пред гола. В 52-ата минута дебют в елита направи 17-годишният Кристиян Парашкевов, който замени Емануил Манев. В 74-ата минута Венци Христов бе фаулиран в наказателното поле, но главният рефер Георги Кабаков не посочи бялата точка, въпреки явното нарушение.

Дунав: 1.Мартин Луков, 11.Диян Димов , 3.Марио Петков, 5.Тейнур Марем, 4.Петър Патев, 28.Атанас Атанасов, 10.Васил Шопов (Раденцов), 6.Самир Аясс (Давронов), 18.Антон Огнянов, 94.Юлиян Ненов (Костадинов), 9.Мирослав Будинов
Резерви: 86.Станислав Антонов, 66.Искандар Джалилов, 7.Николай Колев,

Нефтохимик: 1.Янко Георгиев, 2.Костадин Велков, 20.Яни Пехливанов, 3.Иво Малинов, 25.Ангел Грънчов (Чепилов), 22.Емануил Манев (Парашкевов), 32.Любомир Божинов, 21.Мариян Огнянов, 17.Румен Руменов , 8.Николай Дюлгеров (Христов), 7.Иван Вълчанов