Спортните новини: Днес (0) | Вчера (3)
Нефтохимик си тръгна с точка от Стара Загора
22:35 / 23.10.2016 Източник: sport.burgas24.bg Отпечатай Изпрати
© Burgas24.bg
Верея и Нефтохимик си размениха по един гол за 45 минути и не успяха да излъчат победител. Двубоят от 11-ия кръг на Висшата лига, който се игра в Стара Загора завърши при резултат 1:1, но бургазлии трябва да доволни и от точката.

Срещата бе и своеобразен треньорски сблъсък между бившите съотборници в ЦСКА Александър Томаш начело на Верея и Христо Янев като предводител на Нефтохимик. Верея имаше повече положения за гол, но накрая двата тима си стиснаха ръцете при равенство.

Първата сериозна опасност възникна в 29-ата минута, когато Момчил Цветанов отправи страхотен изстрел от 30 метра. Янко Георгиев обаче се справи блестящо и изби. Младият страж опази вратата си и в 40-ата минута, когато Илиас Хасани стреля от далеч.

Нефтохимик поведе в 68-ата минута, когато Емануил Манев се възползва от асистенция на Венци Христов и простреля Иван Караджов. Радостта на бургазлии обаче не трая дълго, тъй като само 5 минути по-късно Верея изравни с далечен удар на Георги Ангелов. В 84-ата минута за малко не се стигна до автогол за Нефтохимик на Ангел Грънчов, който отигра с глава центрираната отдясно топка, но тя мина опасно покрай вратата.

След равенството Нефтохимик заема 13-а позиция с осем точки. Вратарят на "шейховете" Янко Георгиев пък заслужено бе избран за Играч на мача.

ВЕРЕЯ: Иван Караджов, Костадин Слаев, Илия Мунин, Илиас Хасани, Здравко Илиев, Георги Ангелов, Елиаш, Илиян Йорданов/71-Селим Керкар/, Осман Балде, Момчил Цветанов, Амаду Сукуна /68-Педро Еуженио/ /Пламен Колев, Селим Керкар, Веселин Васев, Мирослав Енчев, Педро Еуженио, Светослав Диков, Владимир Зафиров/

НЕФТОХИМИК: Янко Георгиев, Иво Малинов, Костадин Велков, Ангел Грънчов, Виктор Хомей, Николай Дюлгеров, Йордан Йорданов, Емануил Манев /75-Михаел Орачев/, Мариян Огнянов /79-Иван Вълчанов/, Станислав Маламов, Венцислав Христов /90-Костадин Хазуров/ /Резерви: Стоян Колев, Марко Ранджелович, Любомир Божинов, Михаел Орачев, Румен Руменов, Иван Вълчанов, Костадин Хазуров/