Спортните новини: Днес (0) | Вчера (0)
Нефтохимик изплува след домакински успех над Славия
Автор: Екип Burgas24.bg 22:55 / 15.10.2016Коментари (0)2289
© Burgas24.bg
Нефтохимик взе глътка въздух, след като би Славия у дома. Момчетата на Христо Янев показаха страхотна игра и се наложиха заслужено с 2:0.

"Шейховете" откриха резултата минута преди края на първата част. Венци Христов се справи с Омар Абуд и се разписа от малък ъгъл след самостоятелна акция. След почивката в 53-ата минута Йордан Йорданов проби пред наказателното поле и изведе Емануел Манев, който финтира защитник и вкара за 2:0.

В 65-ата минута дойде най-чистото положение за Славия. Николай Димитров шутира от пряк свободен удар от 20 метра, но топката кацна на горната греда и излезе в аут. Две минути по-късно Георги Пашов намери Сердер Сердеров на точката на дузпата, но ударът на последния мина встрани от вратата.

В 87-ата минута Станислав Маламов можеше да направи успеха класически, след като се озова на стрелкова позиция и шутира от около 7-8 метра, но вратарят на гостите Марио Кирев отрази.

След срещата Христо Янев отбеляза, че е доволен от футболистите на Нефтохимик. Той заяви, че на отбора все още му куца физическата подготовка, но още в началото на следващата седмица в Бургас ще пристигне италиански кондиционен специалист, който ще подготвя отбора.

НЕФТОХИМИК: 1. Георгиев, 26. Хомей, 2. Велков, 25. Грънчов, 3. Малинов, 8. Дюлгеров, 22. Манев (70 19.Орачев) , 13. Йорданов, 21. Огнянов (78 17.Руменов ), 89. Маламов, 91. Христов (83 smqna.jpg 15.Петков)

СЛАВИЯ: 12. Кирев (к), 4. А. Христов, 8. Васев (56 10.Карабельов), 9. Сердеров, 11. Пашов, 15. Христов, 24. Домовчийски (7319.Кръстев), 27. Мартинов, 66. Омар, 73. Минчев (46 35.Йомов), 77. Димитров