Спортните новини: Днес (0) | Вчера (2)
Гришо продължи да гази в Китай, направи безпомощен Гаске
Автор: Екип Burgas24.bg 14:18 / 11.10.2016Коментари (4)880
©
Григор Димитров продължи чудесното си представяне на турнири в Китай. Първата ракета на България започна ударно надпреварата от сериите "Мастърс" в Шанхай, след като елиминира поставения под №14 Ришар Гаске от Франция с 6:4, 6:4.

Това бе исторически първи успех за Гришо от общо 6 двубоя между двамата.

Мачът започна зле за хасковлията, който изоставаше с 0:3 в първия сет, когато избухна с 5 поредни гейма.

През втората част също имаше размяна на пробиви и обрати в резултата, като в крайна сметка Григор Димитров завърши мача с два поредни аса за 6:4.

Следващият съперник на Григор Димитров е квалификантът Вашек Поспишил (Канада). Българинът води с 3:0 победи срещу канадеца, срещу когото няма дори загубен сет.

В тази част на схемата е и световният №1 Новак Джокович, когото Григор може да срещне в трети кръг.