Спортните новини: Днес (0) | Вчера (2)
Карнобат излъга Марица, продължава да води колоната
Автор: Екип Burgas24.bg 11:13 / 02.10.2016Коментари (0)1447
© ОФК Карнобат
Ударният щурм на карнобатлии в югоизточната Трета лига продължава. "Карнобат" успя да удържи върха в класирането, дори след мача с "Марица", който бе спечелен с 2:1.

Четата на играещия треньор Георги Калоянов извоюва ценни 3 точки в среща, която бе изпъстрена и със здрави единоборства. Заради контузия дори принудително бе заменен Диян Лефтеров. Преждевременно бе оказвана медицинска помощ и на други състезатели на игралното поле.

Димитър Петров откри резултата в 14-та минута, когато изпрати топовен снаряд от около 20 метра. Топката влетя под напречната греда и опъна мрежата зад вратаря Илия Николов.

Последва удар в страничната греда на Даниел Спасов от "Марица".

В 41-ва минута съдията Стойчо Стоев свири дузпа за гостите, която Николай Павлов превърна в гол. Наказателният удар бе оспорен от домакините, но реферът бе безкомпромисен в решението си.

10 минути след почивката падна нов гол във вратата на "Марица". Точен бе Петър Колев, който засече центриране отляво на Йозгюр Садула и хвърли в екстаз умножаващите се с всеки изминал мач фенове на домакините.

Опасен удар на Марин Маринов мина край вратата на "Марица".

Бомбен изстрел на Живко Димов бе отразен от вратаря на гостите.

Шут от фаул на Калоянов, топката лови Илия Николов.
Това бяха само част от изгодните положенията пред вратата на гостите.

От "Марица" също имаха своите положения за гол, като в края дори Борислав Караматев можеше и да изравни, но него удар мина встрани от вратата на "Карнобат". С майсторски намеси се отличи стражът на карнобатлии Роман Васенев, който спаси сигурни голове.

Така след проведената среща "Карнобат" има в актива си вече 22 т.

В този мач домакините бяха без своя основен играч и капитан Пламен Димитров, който изтърпя наказание.

Георги Калоянов, Петър Колев, Димитър Петров и компания са постигнали до момента 7 победи, 1 равенство, 1 загуба, а головата разлика на отбора е 25-9.

В следващата си шампионатна среща карнобатлии ще гостуват на "Борислав" /Първомай/. Двубоят е на 8 октомври, събота, от 16 ч.

ОФК "КАРНОБАТ": Роман Васенев, Стоян Калпаклиев, Диян Лефтеров, /71 - Митко Митев/, Ясен Тузаков, Димитър Попов, Йозгюр Садула /59 - Георги Калоянов/, Живко Димов, Марин Маринов, Яни Николов /90 - Георги Бинев/, Димитър Петров, Петър Колев.