Драма! Черноморец отпадна от турнира за Купата на България след дузпи
Автор: Екип Burgas24.bg 16:11 / 21.08.2016Коментари (0)1773
© ФК Черноморец 1919
ФК Черноморец 1919 отпадна от турнира за Купата на България. "Акулите" отстъпиха като гости на Кошарица след изпълнение на дузпи. Резултатът от редовните 90 минути бе 2:2, а при ударите от бялата точка бургазлии отстъпиха с 2:4. Двубоят бе регионален финал в турнира, а крайният победител се определи в един двубой. Срещата се изигра на стадиона в Кошарица.

Двубоят започна лошо за Черноморец, след като инкасира попадение още в 4-ата минута. След гола обаче, "акулите" натиснаха своя съперник и в 12-ата минута равенството бе възстановено. Илия Иванов изведе отлично Антон Атанасов в наказателното поле и последният с техничен удар покрай вратаря прати топката в мрежата за 1:1.

След половин час игра голмайсторът за бургазлии получи травма и бе принудително заменен от Антъни Георгиев. Михаил Ралев можеше да направи пълен обрат, но силният му изстрел премина над напречната греда. В 41-ата минута домакините организираха бърза контраатака и отново успяха да поведат - 2:1.

През второто полувреме Черноморец доминираше тотално над своя съперник. В самото му начало Тодор Стоев прехвърли вратаря, но топката бе избита от голлинията. При добавката Георги Праматаров също не успя да реализира.

Илия Иванов изпълни чудесно свободен удар, но топката срещна напречната греда.

В тези минути феновете на Черноморец също опитаха да окуражат любимците, огласяйки стадиона с песните си. Удар с глава на Тодор Стоев бе спасен от вратаря на Кошарица в заключителните минути на мача, а изстрел на Георги Праматаров също бе отразен.

Все пак, логичното се случи в последните секунди. Михаил Ралев центрира от фаул в наказателното поле, където Слави Костенски се извиси и с глава отбеляза за 2:2.

По регламент, при равенство в редовното време се премина директно към изпълнение на дузпи, без да се играят продължения. При ударите от бялата точка футболистите на Кошарица показаха по-голяма прецизност, реализирайки и четирите си опита.

За Черноморец точни бяха Тодор Стоев, Християн Георгиев и Илия Русев. Пропуски пък направиха Михаил Ралев и Слави Костенски. Така, с резултат 2:4 от изпълнението на дузпи, Черноморец отпадна от турнира за Купа България.

Състав на ФК Черноморец 1919: Г. Стоянов, Р. Стоянов, Т. Бачев, Хр. Георгиев, Т. Стоев, Сл. Костенски, Г. Праматаров, М. Ралев, Ил. Иванов, Ил. Русев, Ант. Атанасов

Резерви: Я. Костадинов, П. Парушев, М. Желев, Ант. Георгиев, Ат. Камбуров, С. Русев, Д. Тодоров