„Акулите” записаха победа преди мача с „Горица”
Автор: Екип Burgas24.bg 00:05 / 02.07.2008Коментари (0)976
Футболистите на Димитър Димитров победиха отбора на „Марица" Пловдив с минималното 1:0 и така записаха победа за самочувствие преди важния мач от турнира на УЕФА - Интертото Къп. В събота от 20.00 часа на стадион Васил Левски те ще се изправят срещу класния отбор на словенския „Горица".

Двубоят на терена в Ракитово премина при добро темпо и доста старание от страна и на двата отбора. Младият състав на Марица импонираше с колективната си и технична игра и на моменти затрудни по-класния първодивизионен тим от Бургас.

След няколко пропуска на „акулите" в 36-та минута пробив отдясно на капитана Стефан Трайков завърши с много добро центриране в наказателното поле, където над всички се извиси Дуду и с отмерен удар с глава направи стража на „жълто сините" безпомощен за 1:0. Последваха нови атаки на бургаските футболисти и нови отлични намеси на футболиста с номер едно в отбора на „Марица".

През втората част Димитров направи 8 смени като в игра влязоха всички налични футболисти. Играчите на „Марица" опитаха да върнат гола и направиха няколко добри атаки към Чворович и заменилия го по-късно Стоянов, но вратарите се справиха с опасностите. На свой ред и „Черноморец" имаше своите шансове да увеличи разликата, но пропуски направиха Иван Цанков, Рафаел, Тошков и Николов, който уцели с мощен удар страничната греда.

В мача се включи на пълни обороти Марсио, който сподели че се чувства добре и започва да навлиза в познатия ритъм. Двубоя обаче пропуснаха поради травми Атанас Фиданин, Георги Божилов и Мартин Ковачев. В сряда те ще тренират извънредно и сутринта, а следобед ще се включат в общата тактическа тренировка на отбора в Ракитово.