Нефтохимик с разгромна загуба от Славия
Автор: Екип Burgas24.bg 17:19 / 14.03.2014Коментари (0)1479
Нефтохимик стартира битката във втората седмица на плейофите с разгромна загуба с 1:5 при гостуването си на Славия. Нафтата откри чрез Орачев (37'), но с голове на Радослав Василев (45'), Галин Иванов (53', 67', 72') и Веселин Марчев (58') столичани стигнаха до успеха.

Веднага след първия съдийски сигнал домакините взеха инициативата и започнаха да редеят атака след атака пред вратата на Георгиев, но завършващият удар на "белите" им изневеряваше да открият гол.

В 20-ата минута Славия получи дузпа след нарушение на Лефтеров срещу Марчев. За топката застана Чавдар Янков, който стреля в аут и пропусна да даде преднина за своя тим.

"Белите" се отчетоха с нов пропуск в 36-ата минута, когато Радослав Василев не успя да вкара изленал очи в
© Bulphoto
Капитанът на "белите" Георги Петков получи голям букет преди срещата за своя 38-и рожден ден, който е днес
очи срещуКостадин Георгиев.

Минута по-късно домакините бяха наказани след множеството пропуски. Орачев стреля от около 22 метра, топката рикошира и спря в горния ляв ъгъл на Петков за 0:1.

Славия тръгна да търси равенството, а в даденото продължение Галин Иванов бе повален в наказателното поле от Ивелин Янев и Мирянов даде нова дузпа. Този път зад топката застана Василев, който бе точен и изравни.

През втората част възпитаниците на Милен Радуканов тотално надиграха своя противник и с хеттрик на Галин Иванов и Веселин Марчев Славия стигна до изразителната победа с 5:1.

Дебют за бургазлии направиха Симеон Мечев и Ерай Карадайъ. Първият се появи в игра през първата част, заменяйки принудително Жеков. Юношата на Левски Карадайъ замени в последният половин час Божинов, който също влезе като смяна на почивката.