Гол пасив за Черноморец след първия мач за Купата
Автор: Екип Burgas24.bg 15:51 / 13.03.2014Коментари (0)1354
©
Черноморец ще трябва да наваксва изоставане от един гол срещу Локомотив София, след като "акулите" загубиха с 0:1 гостуването си в първия четвъртфинален сблъсък от турнира за Купата на България.

Мачът не започна добре за бургазлии, които още в 5-ата минута допуснаха гол. Това се случи след корнер, когато Бранеков се извиси над всички в наказателното поле и с глава засече центрирането на Румен Трифонов за 1:0.

Черномроец опита бързо да отговори на полученото попадение, но в 8-ата минута Марко Ранджелович изчисти точно пред голлинията рикоширала в Божидар Митрев топка.

В 20-ата минута "железничарите" бяха много близо до втори гол, но удар с глава на Димитър Илиев срещна напречната греда.

Интересните положения продължиха да се редят едно след друго и в ответната атака Симеон Райков качи топката на главата на Карлос Фонсека, но ударът му с глава профуча над вратата.

В 30-ата минута гредата се оказа нов помощник на Младен Живкович. Раул центрира в наказателното поле на Черноморец, където Ранджелович стреля с глава, топката срещна левия стълб на вратата, след което Крум Стоянов изби от голлинията.

Втората част столичани започнаха по-добре и в 49-ата минута Димитър Илиев отправи опасен удар, но не уцели вратата.

В 65-ата минута Маркиньос не успя да се възползва от груба грешка в защита на бургазлии и след слаб шут прати топката встрани.

В минутите до края Черноморец показа своите зъби и успя да създаде няколко положение за гол, но блестящия в тази среща Божидар Митрев не пусна гол в своята врата.

Така двата тима оставиха развръзката да се реши в реванша, който е след седмица в Бургас.

Локо Сф - Черноморец 1:0
1:0 Бранеков (5)

Локо Сф: Митрев, Елтон, Бранеков, Ранджелович, Хаджиев, Махамат, Том (82-Иванов), Раул (72-П.Димитров), Маркиньос, Трифонов, Илиев (58-Генов)

Черноморец: Живкович, Чико Гомес, Тр. Траянов, Дамчевски, Стоянов, В. Траянов, Ангелов (69-Костадинов), Фонсека, Шоколаров, Райков, Бекое (58-Гамаков)