Черноморец падна от Левски в голов трилър
Автор: Екип Burgas24.bg 15:52 / 25.01.2014Коментари (0)1884
© Bulphoto
Черноморец загуби с 3:5 от Левски в контрола, играна в Созопол. В герой за "сините" в първата им проверка за 2014 година се превърна Ларсен Туре, който записа хеттрик в рамки само на 20 минути. Другите попадения са софиянци вкараха Огнянов и Б. Цонев. Точни за бургазлии бяха Милчо Ангелов, Дойу и Джонсън.

Двата тима спретнаха голово шоу, за което останаха доволни близо 1000 привърженици заели местата на стадиона в Созопол.

"Акулите" започнаха отлично мача и в рамките на 12 минути вече имаха аванс от 2 гола.Първо в 7-ата минута възпитаниците на Димитър Димитров направиха хубава атака отляво, при която Гофред центрира, а Милчо Ангелов засече с глава. Вратарят Горан Блажевич докосна кълбото, но не успя да го отрази и то влетя в мрежата му.

В 12-ата бургазлии осъществиха бърза контраатака през зоната на каращия проби ляв бек Фернандо Уолас. Фонсека пусна към Дойу, който също разпечата вратата на столичани.

След тези два бързи гола Левски бързо се окопити и до края на полувремето успяда да обърнат резултата в своя полза след хеттрик на Ларсен Туре.

Черноморец започна силно и след почивката, ала резервата Георги Стефанов се засуети, останал очи в очи с влезлия на полувремето Пламен Илиев и Даниел Димов му отне.

В 56-ата "сините" стигнаха до четвърти гол благодарение на Станислав Ангелов. Халфът се пребори за топката в половината на противника и пусна към Макриев, който хитро подаде вдясно към Антон Огнянов, а дебютантът също вгорчи живота на вратаря.

Борислав Цонев сложи точка на спора 5 минути преди края. Мики Орачев проби отляво и стигна до наказателното поле, след което с находчив пас по тревата намери Борислав Цонев. Младият халф не се поколеба да стреля от движение и с майсторско изпълнение оформи крайното 5:3 в полза на софиянци.