Нефтохимик излиза с най-доброто срещу Берое
Автор: Екип Burgas24.bg 10:11 / 04.12.2013Коментари (0)914
© Bulphoto
За символично домакинство на Нефтохимик срещу Берое отборът от Бургас пристигат в Сливен с всички титуляри и е малко вероятно треньорът Атанас Атанасов да направи промени в състава, в сравнение с гостуването на Локомотив (Пд).

Нефтохимик приема Берое в Сливен, в мач от междинния, 20-и кръг на футболното първенство.

Схемата, към която се придържа Нефтохимик, е 4-2-3-1, като не е изключено треньорът Атанас Атанасов да се довери на двама чисти нападатели в лицето на Деян Христов и Живко Петков.

Треньорът на Берое Петър Хубчев има доста проблеми с окомплектоването на състава си за мача. Той ще се лиши от услугите на трима от най-стабилните си футболисти през сезона - защитниците Иво Иванов и Борислав Стойчев, както и нападателят Елио Мартинс. Те са наказани заради натрупани жълти картони. Близо 200 фенове на Берое ще пътуват до отстоящия на 60 километра Сливен, за да подкрепят отбора.

Мачът от първия полусезон между двата отбора в Стара Загора ще се запомни със скандала, които сътвориха помежду си футболистите на Берое в тунела след края на първото полувреме. По необясними все още причини част от футболистите се сбиха и от игра бяха изгонени вратарят Иван Караджов и Елио Мартинс. След почивката Берое остана дори с осем души на терена след изгонването и на бразилеца Елиаш, но стигнаха до победата с 2:0.

Едва ли Берое ще промени схемата си на игра и срещу Нефтохимик и отборът ще излезе с постройка 4-5-1. По всичко личи че Давид Каядо ще започне в титулярния състав като дясно крило, а отляво ще играе капитанът Георги Андонов. Атаката ще води Венцислав Христов, който иска Берое да спечели 12 точки в оставащите четири мача до края на годината.

В предишния кръг Нефтохимик загуби от Локомотив в Пловдив с 0:2. В същото време Берое падна у дома с 0:1 от Лудогорец.