Спортните новини: Днес (4) | Вчера (2)
Черноморец сложи тройка на Пирин в Гоце Делчев
Автор: Екип Burgas24.bg 19:50 / 24.08.2013Коментари (2)2437
©
Отборът на Черноморец Бургас бе безкомпромисен срещу Пирин (Гоце Делчев) и го победи като гост с 3:2 в мач от 6-ия кръг на "А" група.

Мартин Кавдански даде аванс на своя тим в 14-ата минута. Защитникът се оказа най-съобразителен в наказателното поле на домакините след центриране от корнер и въпреки усилията на Абди Абдиков топката премина голлинията. Това беше и първи гол за Кавдански с екипа на Черноморец.

Неврокопчани се активизираха и в 18-ата минута Марио Близнаков бе близо до гол, а след него пропуск направи и Роман Алба. Все пак в 31-ата минута центриране на Близнаков от ъглов удар бе засечено от Пиргов и равенството бе възстановено.

Радостта на Пирин обаче бе за кратко. Карлос Фонсека проби отляво, след което върна кълбото на точката на изпълнение на дузпата, където Амари бе безпощаден за 1:2.

13 минути след подновяването на втората част "акулите" вкараха трети гол във вратата на домакините. Маркиньо бе изведен зад защитата и с техничен удар прехвърли Абди Абдиков.

Невропкочани не се предадоха и се втурнаха в предни позиции. Четвърт час преди края рефера отсъди дузпа за Пирин, след като видя нарушение на Филипов срещу Близнаков. Зад топката застана капитанът Петър Лазаров, който не сгреши и намали на 2:3.

До края на срещата домакините натиснаха за изравнителен гол, но до чисто голово положение така и не успяха да стигнат. Така Черноморец успя да прекъсне черната серия от 4 поредни загуби и записа 2 победа от началото на сезона. Пирин се намира на последна позиция с една точка актив.

Пирин - Черноморец 2:3