Спортните новини: Днес (1) | Вчера (3)
Нефтохимик с престижно равенство срещу Черно море
Автор: Екип Burgas24.bg 17:36 / 23.02.2013Коментари (0)1928
©
Отборите на Черно море и Нефтохимик завършиха 0:0  в контролна среща, играна на стадион "Тича" във Варна. Това бе последна проверка за варненци преди пролетния дял на първенството.

Бургазлии бяха по-активни през първите минути и логично пред тях се откри първата възможност за гол, когато Васил Калоянов се откъсна от защитата на "моряците" и отправи удар, но бе неточен.

Постепенно домакините взеха инициативата и създаде няколко положения за гол. В 28-та Георги Илиев стреля опасно от пряк свободен удар, но топката премина на сантиметри в аут. В 30-та минута пък защитник на гостите изчисти топката почти от голлинията след удар на Георги Божилов.

В началото на второто полувреме новото попълнение на "шейховете" Евгени Караманов успя да запази вратата си суха, след като с крак изби топката след удар на Мирослав Манолов с глава. Две минути по-късно Георги Илиев изведе сам Тодор Колев зад защитата на гостите, но след удара на Колев топката излезе встрани от врата на гостите

Четвърт час преди края бургазлии можеха да открият резултата след опасен удар на Живко Петков, но резервният вратар на домакините Емил Михайлов успя да избие топката в корнер.

Преди началото на двубоя бе официално представен отборът на Черно море за пролетния полусезон.