Черноморец не прости и на Черно море в един феноменален мач на "Лазур"
Автор: Екип Burgas24.bg 15:26 / 08.04.2012Коментари (9)4547
Черноморец Бургас успя да вземе морското дерби, след като надви с 3:1 Черно море в мач от 23-ия кръг на родната ни "А" група. "Акулите" определено бяха по-добрия отбор на терена и напълно заслужено си спечелиха срещата.

С оглед показаното на терена домакините заслужено поведоха след малко повече от половин час игра. В 34-ата минута след центриране отдясно по атаката на Черноморец намери непокрития Шаешу около точката на дузпата, алжирецът стреля, Денчев спаси. Топката попадна в Асис, който премина двама бранители и на празна врата откри резултата. Само 3 минути по-късно бургазлии можеха да вкарат втори гол във вратата на Черно море. Шаешу изведе отлично Боли сам срещу Денчев, нападателят опита да прехвърли стража, но Денчев закачи топката, която първо удари страничната греда, преди да излезе в корнер.

След почивката Черноморец продължи да бъде по активния през първите минути и след една чудесна атака вкара втори гол. Асис проби отляво и центрира към непокрития в пеналта на гостите Шаешу, който от воле вкара феноменален гол за 2:0. След гола "акулите" свалиха оборотите, а гостите се възползваха от това и намалиха чрез Миро Манолов. Нападателят получи една топка от Божилов в наказателното поле и без да се бави от воле не остави шансове на Стоян Колев. Седем минути преди края на двубоя един от най-добрите на терена Шаешу проби през центъра, стигна до наказателното поле и пусна вдясно към включилия се Костадин Дяков, който не сбърка на празна врата за 3:1. Само две минути по-късно гостите отново се върнаха в мача. Самуел Камазола отправи страховит удар от около 28 метра не оставейки шанс на Колев и фиксира крайното 3:2 за Черноморец Бургас.

Така с тази победа "акулите" се завърнаха на 3-та позиция с актив от 50 точки, на 4 от лидера ЦСКА, който има и мач по-малко.