Черноморец се изгаври със Светкавица - Яник Боли се отчете с 4 гола
Автор: Екип Burgas24.bg 16:14 / 17.02.2012Коментари (0)2395
Бургазлии записаха безапелационна победа с 8:0 срещу тима на "Светкавица" Търговище в контрола, която се игра в Поморие.

От първата до последната минута момчетата на Димитър Димитров контролираха изцяло събитията на терена. Първият гол падна в 16-та минута, а негов автор стана централният бранител на "акулите" Николай Николов. Още в следващата атака най-новото попълнние на черноморци Яник Боли направи резултата 2:0. В 24-та минута Траян Дянков отбеляза третият гол в срещата, след асистенция на Венци Христов - 3:0. В следващата минута Боли вкара второто си попадение за 4:0. Краят на първата част беше белязан от нов гол, този път дело на Цветомир Цонков.

След почивката бургазлии продължиха високото темпо и в 62-та минута Боли открадна топка от защитник на гостите и маркира своя хетрик за 6:0. Останалите две попадения бяха дело на Георги Терзиев в 74-та минута, който прониза с глава мрежата след изпълнение на корнер и отново Боли. Котдивоарецът получи извеждащ пас от Борислав Балджийски и елегантно оформи крайното 8:0 и своя четвърти гол в двубоя.

Състав на Черноморец: Колев, Дянков /Терзиев/, Николов /Димов/, Уалембо, Фопоре, Паланков, Цонков, Асис /Стоянов/, Шаешу /Балджийски/, Христов /Филипов/, Боли

Следващата контролна среща на Черноморец-Бургас е на 21-ви февруари /вторник/ от 13:00 часа с отбора на "Спартак" Варна. Двубоят трябва да се играе на кампуса "гнездо на акули", но ако времето не позволява, ще бъде използван теренът в Поморие.