Нефтохимик и Берое не си вкараха
Автор: Екип Burgas24.bg 15:58 / 17.02.2012Коментари (13)2386
Нефтохимик и Берое завършиха 0:0 в контрола играна на помощното игрище на ст. Загорец в Нова Загора при доста силен вятър, който затрудни и двата отбора. Теренът бе в изключително лошо състояние, което не позволи на футболистите на двата отбора да покажат способностите си.

Най-сериозната опасност през първата част дойде в 24-ата минута, когато след разбъркване в наказателното поле на Берое последва меле и нарушение срещу Ивайло Иванов. Топката влезе във вратата, но бе отсъден фаул срещу вратаря. Калоянов отиде да иска обяснение от съдията, а това провокира публиката, която навлезе на терена и срещата бе прекратена за около 5 минути.

През втората част "шейховете" имаха три чудесни възможности за гол, но малшансът им изневери. Първо в 70-ата минуа след центриране от корнер, нападател на бургазлии засече, но кълбото мина на сантиметри покрай вратата. Десет минути преди края на срещата Петър Колев се измъкна добре при бърза контра очи в очи с Кирил Акалски, който обаче се намеси блестящо и предотврати сигурен гол.

Само минута след това нова страхотна намеса на новия вратар в Берое спаси тима. Димитър Коларов се озова добре на точката за изпълнение на дузпа. Стражът бе паднал на земята, но някак успя да изчисти удара.