ЖФК "Бургас" с индивидуална награда от силен футболен турнир в Пловдив
Автор: Екип Burgas24.bg 11:39 / 09.06.2018Коментари (0)5800
Отборът на ЖФК "Пълдин“ (Пловдив) спечели футболния турнир за девойки до 12 години за Купата на Кока-Кола, който се проведе в Пловдив. Надпреварата е част от националната програма "Децата и футболът“ и се организира от Асоциацията на българските футболисти, Българския футболен съюз и Община Пловдив.

Във финала на стадион "Пловдив“ девойките на "Пълдин“ победиха градския си съперник ФК "Енко“ (Пловдив) с 3:1. На трето място завърши тимът на ФК "Севлиево“, който победи в малкия финал ЖФК "Бургас“ с 3:1. В спора за 5-ата позиция "Янтра“ (Габрово) надигра столичния "Света София“ с 3:2. Седмото място заслужи отборът на ФК "Златоград“ (Златоград) след успех със 7:1 над "Неделино“ (с.Неделино).

Турнирът бе под патронажа на зам.-кмета на Пловдив Георги Титюков, който награди победителите. Сред официалните гости беше най-голямата звезда на българския женски футбол Силвия Радойска, която е и треньор на националния отбор на България за девойки. В награждаването на призьорите се включиха още главният секретар на Аматьорската футболна лига Александър Шатровски и легендата на пловдивския футбол Владимир Фатов.

Всички участници получиха пълна футболна екипировка, футболни топки и индивидуални награди, осигурени от генералния спонсор на турнира.