Спортните новини: Днес (0) | Вчера (3)
Първи голям успех на Иван Петков начело на България
Автор: Екип Burgas24.bg 22:47 / 06.06.2018Коментари (0)4218
©
Женският национален отбор по волейбол се класира за финалната четворка на Златната европейска лига! Нашите момичета спечелиха гостуването си на Португалия с 3-0 (25-17, 25-22, 27-25) и завършиха на първото място в Група А!

Най-завързан се оказа третият гейм, в който "Българските Лъвици“ успяха да отразят няколко точки за спечелване на частта в полза на домакините, а след добра игра в защита и атака на Мария Каракашева приключиха мача в своя полза при 27-25.

Най-резултатна за 5-ия успех на тима ни в турнира стана Силвана Чаушева с 13 точки. Христина Русева и Гергана Димитрова добавиха по 11, а Мария Каракашева приключи с 10. За португалките Юлия Каваленка реализира 10.

Така волейболистките водени от селекционера Иван Петков приключиха на първата позиция в своята група с равни точки (по 15), но по-добра геймова разлика от втория Азербайджан, който по-рано днес надигра като гост Украйна също с 3-0.

Сега предстоят заключителните сблъсъци от надпреварата, които ще се проведат на 14 и 15 юни в Будапеща!