Спортните новини: Днес (3) | Вчера (2)
"Нефтохимик“ остана лидер в Суперлигата при волейболистите, след 3:2 срещу ЦСКА в София
Автор: Екип Burgas24.bg 11:18 / 05.02.2018Коментари (0)17153
©
Волейболистите от "Нефтохимик 2010" запазиха лидерската си позиция в националната Суперлига, след успех с 3:2 гейма срещу ЦСКА в София.

Дербито беше от 17-ия кръг.

Бургазлии спечелиха първите два гейм, съответно с 25:16 и 26:24. В началото на третата част неприятна контузия в пръста на ръката при блокада получи един от лидерите Валентин Братоев. На негово място се включиха опитният Андрей Николов и 15-годишният талант от школата на клуба Денис Карягин.

Домакините от ЦСКА се възползваха от отсъствието на Валентин Братоев и на свой ред взеха следващите два гейма с 32:30 и 25:22.

В тайбрека "Нефтохимик 2010" тръгна ударно и го затвори при резултат 15:10.

Отличен мач изигра 18-годишният младежки национал Георги Петров, който завърши с 19 точки. Диагоналът Жани Желязков добави 18 точки.

Бургаските волейболисти са водачи в класирането с актив от 43 точки при 14 победи и 3 загуби.

В следващия 19-ти кръг в зала "Младост" на 9 февруари/петък/ е дербито между "Нефтохимик 2010" и "Левски". Мачът е с начален час 18:30.

Ще го пропусне Валентин Братоев, който ще се възстановява минимум 2 седмици.