Спортните новини: Днес (2) | Вчера (3)
Поморие удари Нефтохимик с 3:1 в контрола
Автор: Екип Burgas24.bg 14:32 / 08.12.2017Коментари (0)2901
©
Нефтохимик отстъпи с 1:3 на Поморие в първата си контролна среща след финала на първия полусезон, която се игра днес, на стадион Поморие. В нея взеха участие деветима юноши от Елитния отбор до 19 г.

Първото полувреме премина при равностойна игра, с положения и пред двете врати. Поморийци откриха резултата в 20-та минута. След центриране от десния фланг и удар на Живко Тотков, вратарят на "шейховете" Мартин Шейтанов не се намеси убедително и домакините поведоха. Малко преди края на първата част Нефтохимик изравни. След добър индивидуален завършек на атаката за 1:1 се разписа Халибрям Кърмаджъ.

През втората част наставникът на Нефтохимик Благомир Митрев направи почти пълна смяна на състава, а за отбора на Поморие се включиха голяма част от титулярните футболисти, което доведе до осезаема промяна в играта. Домакините взеха превес и добавиха два гола, чрез Ахмед Ахмед.

От днес отборът на Нефтохимик официално е в почивка. За първа тренировка "шейховете" ще се съберат на 8-ми януари. Както съобщихме, работата по зимната селекция започна. За изпълнението на целта - оставане във Втора лига, ще се работи за изграждане на състав от млади и перспективни играчи, които да бъдат подкрепяни от футболисти с опит.

Състав на Нефтохимик - първо полувреме: Мартин Шейтанов (Християн Славов), Ерик Кадиев, Димитър Дончев, Живко Комелов, ВеронКокуринков, Кристиян Кръстев, Йолиян Милков, Кирил Личев, Халибрям Кърмаджъ, Живко Илиев, Кристиян Парашкевов

Състав на Нефтохимик - второ полувреме: Християн Славов (Атанас Гичев), Иван Христов, Георги Бинев, Георги Танев, Асан Ахмед, Димитър Иванов, Ангел Георгиев, Живко Комелов, Ерик Кадиев, ВеронКокуринков, Иван Игнатов