Спортните новини: Днес (1) | Вчера (0)
Нефтохимик записа нов унизителен погром, а Николай Тодоров май пак се отказа да напуска
Автор: Екип Burgas24.bg 14:01 / 05.11.2017Коментари (0)3065
Нефтохимик официално е аутсайдерът на професионалния футбол, след като претърпя изключително унизителен разгром от Царско село. Загубата се явява пета поредна за бургазлии. Тимът, който е без история и носи името на хотелски комплекс, разби "шейховете" с 5:1 и ги закотви на дъното с 4 точки от 14 мача.

Домакините поведоха с две попадения на своя голмайстор Светослав Диков. Павел Петков се разписа с удар буквално от центъра, увеличи преднината на "царете" в средата на първата част, след което вкара и втори гол в 50-ата минута, преодолявайки стража Христиан Славов. Девет минути по-късно Нафтата намали на 1:4. Галин Минков вкара пети гол за Царско село в 81-ата минута и така донесе най-голямата победа на домакините през сезона.

В същото време Нефтохимик продължава да е раздиран от проблеми. Подалият уж оставка Николай Тодоров е на път да се отметне за втори път, след като публично обяви, че действията му са не търсене на решение, а по-скоро провокация. Такова впечатление оставя и поредното зле скалъпено прессъобщение, разпратено до медиите от името на всички служители във футболния клуб.

"Молбата ни за среща с общинските съветници е породена от несигурността, след подаването на оставката на изпълнителния директор Николай Тодоров", гласи съобщението, целящо да внуши, че едва ли не напускането на Тодоров би довело до някакви негативни последици за Нефтохимик.

Ако действително милееше за клуба обаче, вечният директор, би си дал сметка, че несигурността в клуба може да се дължи на много неща - на слабите резултати, на липсата на финансови средства, на гаснещата обществена подкрепа... но в никакъв случай на неговата оставка.