Спортните новини: Днес (1) | Вчера (0)
Нефтохимик загуби злощастно от Локомотив (ГО)
Автор: Екип Burgas24.bg 19:47 / 28.10.2017Коментари (0)2380
©
Нефтохимик отстъпи като домакин на Локомотив (Горна Оряховица) с 1:2. След като поведоха през първата част, "шейховете" допуснаха два гола през второто полувреме, вторият от които в заключителните минути на двубоя.

През по-голямата част на първото полувреме играта беше равностойна, като чисти положения и пред двете врати почти липсваха.

"Шейховете" поведоха в 37-ма минута, чрез Даниел Стоянов. След контраатака Кирил Личев напредна в половината на гостите и подаде пас на Цветан Филипов, който от своя страна асистира на непокрития Даниел Стоянов.

Веднага след това гостите имаха добра възможност да изравнят. Георги Чукалов получи пас отдясно и надбяга защитата на домакините. Той навлезе в наказателното поле и стреля, но топката мина над напречната греда.

В 53-та минута Локомотив вкара гол, който не бе зачетен от главния арбитър, заради засада. Старши-треньорът на гостите Александър Димитров, несъгласен с решението на съдията, допусна репликиране и агресивно поведение, за което бе наказан да напусне скамейката. В 65-та минута локомотивци изравниха, след точен изстрел на Деян Христов, при разбъркване в наказателното поле.

В 77-ма минута Нефтохимик имаше шанс да поведе отново. Даниел Стоянов проби защитата на гостите, но точно преди да стреля топката му бе избита. Две минути преди края на редовното време Локомотив обърна резултата в своя полза. След атака отляво Ивайло Тодоров бе точен за 2:1.

След минута игра пред "шейхвовете" се откри чудесна възможност да изравняват. След центриране, китайският нападател ДзъминЛиу стреля с глава, но топката мина над напречната греда на вратата и резултатът остана непроменен.

В следващия кръг Нефтохимик гостува на Царско село, на 4-ти ноември.

Състав на Нефтохимик: Християн Славов, Стоян Калев, Ясен Тузаков, Андрей Казалиев, Даниел Стоянов, Даниел Стаматов, Христо Янков, Цветан Филипов, Кирил Личев, Цветан Чахов, Станислав Жеков

Резервен състав: Атанас Гичев, Живко Комелов, Виктор Янев, Халибрям Кърмаджъ, ДзъминЛиу, Симеон Русев, Димитър Дончев