Нефтохимик пуска жалба срещу съдийството след загуба в Радомир
Автор: Екип Burgas24.bg 11:39 / 16.09.2017Коментари (0)2008
© ПФК Нефтохимик
Нефтохимик загуби с 0:1 гостуването си на Струмска слава (Радомир) в VIII кръг на първенството. Бургаският тим замина за Радомир с дълъг списък отсъстващи, сред които Димитър Николов, Мартин Иванов, Георги Бинев, Атанас Гичев и Дзъмин Лиу.

През първото полувреме липсваха опасни ситуации и пред двете врати. Играта се водеше предимно в центъра на терена. Домакините успяха да отбележат от статично положение, след като отбора на Нефтохимик допусна тактическа грешка в подредбата си. Въпреки това гостите поеха контрол над играта и създадоха добри положения. Малко преди почивката Виктор Янев бе съборен в наказателното поле, но тази ситуация бе подмита от съдията.

В самото начало на втората част, след изграждане на атака от фланга, Виктор Янев отново получи удар без топка в наказателното поле, което отново не бе отразено от главния арбитър. Веднага след това, при подготовка за изпълнение на корнер, Янев получи червен картон за удар без топка срещу играч на Струмска слава. Макар, че останаха с човек по-малко "шейховете" продължиха да създават ситуации. Удобни положения да отбележат пропуснаха Даниел Стоянов, Кирил Личев и Халибрям Кърмаджъ. В последната минута на мача гостите отново бяха ощетени от некомпетентното съдийство. След центриране и опит на Станислав Жеков да вкара с глава, бе отсъдена засада, въпреки стратегически неудобните позиции на главния и страничния съдия.

"Доволен съм, че дори с десет човека се борихме и създадохме ситуации. Бяхме водещия отбор на терена и имахме всички шансове да победим. За съжаление ни попречиха да вземем това, което заслужавахме. Бяхме ограбени от съдиите." - каза наставникът на Нефтохимик Николай Кръстев.

В първия работен ден клубът ще изпрати жалба до Българския футболен съюз с искане за налагане на санкции за допуснатите съдийски грешки.

Състав на Нефтохимик: Християн Славов, Андрей Казалиев, Иван Стоянов, Станислав Жеков, Димитър Дончев, Живко Илиев, Даниел Стаматов, Цветан Филипов, Кирил Личев, Виктор Янев, Стоян Калев

Резервен състав: Мартин Шейтанов, Симеон Русев, Цветан Чахов, Ясен Тузаков, Халибрям Кърмаджъ, Живко Комелов, Даниел Стоянов