Спортните новини: Днес (4) | Вчера (2)
Плажен такроу: "Бургас волей“ спечели турнира в Бургас
Автор: Екип Burgas24.bg 20:50 / 02.09.2017Коментари (0)2115
©
Стана ясен четвъртият шампион от веригата полуфинални турнири по плажен такроу. В Бургас триумфира тимът на "Бургас волей".

Тандемът Добрин Бяндов-Богдан Гагев успя да излезе от група А като втори тим и на полуфинала успя да се справи срещу "Спейс Тийм" (Апостол Трапов-Дидо Димов). Във финалния финала "Бургас волей" се изправи срещу "Хала Мадрид" (Иван Капитанов-Антон Атанасов), които в другия полуфинал успяха да се справят срещу едни от фаворитите за шампионската титла "Лазур Свети Влас" (Стоян Ненов-Димитър Цветанов).

В много драматичен двубой, изпълнен с обрати "Бургас волей" спечели купата след успех с 2-1 гейма. В малкия финал "Лазур Свети Влас" надделя над "Спейс тийм" и остана на трето място в крайното класиране.

В края на турнира красивите състезателките на женския футболен клуб "Нефтохимик"1962 Юлия Адрианова и Силвия Пантова направиха атрактивен шоу мач с бургаските шампиони. Всички мачове протекоха гладко заради перфектното съдийство на Севгин Адем.

Така вече станаха ясни шампионите за Варна ("Лациали": Живко Бояджиев-Иво Георгиев Пифа), за Пловдив (Андип 92: Николай Плавлов-Йордан Хърков ), за Шкорпиловци (ФК "Лозенец": Радослав Монев-Николай Илиев ) и за Пловдив ("Бургас Волей": Добрин Бяндов-Богдан Гогев). Тези двойки вече си осигуриха място на финалния турнир по плажен такроу във Варна на 10-и септември, когато ще бъде излъчен супер шампионът.

Тогава в звездния поток ще бъдат двойките: Христо Йовов - Милен Петков, Александър Александров-Здравко Лазаров, Георги Иванов Гонзо - Ивайло Петров, Александър Александров - Здравко Лазаров Електричката, Милен Георгиев-Пламен Крумов.

В другия поток ще попаднат четирите шампиона. Националните финали ще се проведат на плажа в Аспарухово на 10-и септември в 14:00 часа, веднага след приключването на супер финала от държавното първенство по плажен футбол.

Наградата за супер шампионите на турнирите по плажен такроу е осигурена от планински СПА комплекс "Mentor Resort". Те ще получат уикенд за тях и половинките им в сърцето на Пирин планина. Победителите ще получат също шампионска купа и медали, осигурени от Община Варна. Мотото на турнира е "Не на агресията!"

Турнирите се организират от Олимпийски клуб-Варна 2013 със съдействието на Община Варна. Идеята срещна подкрепа и от Община Бургас.