Спортните новини: Днес (4) | Вчера (2)
Нефтохимик с важна крачка за оставането си в елита, смаза Монтана с 3:1
Автор: Екип Burgas24.bg 19:18 / 18.05.2017Коментари (0)2903
Нефтохимик разгроми Монтана с 3:1 и взе с лекота първия бараж за оставане в елита. Така бургазлии са с крачка по-близо до заветната цел.

С два гола се отчете Костадин Хазуров, който бе избран за играч на мача. Той направи и асистенция за третото попадение, което бе дело на Владислав Романов. Почетното попадение за Монтана отбеляза Петър Атанасов.

Момчетата на Христо Янев влязоха концентрирани в мача и решиха изхода на срещата само в рамките на четири минути.

Съдията Георги Кабаков свири дузпа за Нефтохимик в 15-та минута. Ангел Грънчов пусна перфектен дълъг извеждащ пас към Костадин Хазуров, който изскочи сам срещу Корин Брокс, след което пусна топката покрай него, а вратарят на Монтана фаулира нападателя и Кабаков посочи бялата точка. Също така показа и жълт картон на Корин Брокс. Нефтохимик поведе в резултата в 16-та минута, след като Костадин Хазуров реализира наказателния удар.

Нефтохимик удвои своята преднина в 20-та минута, когато Хазуров пусна перфектен пас към Романов, който изскочи сам срещу Корин Брокс и много хубаво го прехвърли и изпрати топката във вратата на Монтана.

Нафтата поведе с 3:0 в 55-та минута, когато Иван Вълчанов подаде към Костадин Хазуров, който с премерен удар изпрати топката в долния десен ъгъл на вратата на Корин Брокс.
Монтана отбеляза почетно попадение в срещата в 90-та минута, когато след центриране от фаул в наказателното поле на Нефтохимик, Янко Георгиев излезе, но изби топката право в краката на Петър Атанасов, който много технично изпрати топката в горния ляв ъгъл на вратата на Георгиев.

Реваншът в Бургас е на 22 май (понеделник).

Монтана: 12. Корин Брокс Миид - 3. Иван Михов (к), 5. Бирахим Сар, 29. Диарасоуба Бамба, 24. Сантиаго Вияфане - 25. Костадин Дяков, 4. Антони Иванов - 11. Андреас Васев, 10. Петър Атанасов, 7. Даниел Генов - 28. Саер Сене

Нефтохимик: 1. Янко Георгиев - 2. Костадин Велков, 20. Яни Пехливанов, 25. Ангел Грънчов, 17. Ранди Онуоха - 13. Йордан Йорданов, 3. Георги Хашев - 7. Иван Вълчанов, 10. Галин Иванов, 11. Владислав Романов - 24. Костадин Хазуров