Поморие загуби морското дерби със Созопол
Автор: Екип Burgas24.bg 10:39 / 31.10.2016Коментари (0)1410
Поморие загуби морското дерби със Созопол от 11-ия кръг на Втора лига. Домакините отстъпиха с минималното 0:1 след гол на Станимир Митев от дузпа в 67-ата минута. Мачът предложи повече битка и надхитряне без много голови положения.

Въпреки барутния заряд на дерби, коректността властваше и нямаше нито груби нарушения, нито изблици на нерви и ексцесии.

Първата опасност създадоха гостите в 16-ата минута. Изведен зад гърба на защитата от Мустафа Мустафа, капитанът Иван Янчев отправи техничен удар покрай вратаря Димитър Тодоров, но ветеранът Станислав Жеков изчисти пред голлинията.

В 27-ата минута Тодоров спаси опасен шут на Кристиян Пешов. Домакините репликираха с две ситуации, в които беше замесен Кирил Георгиев. Негов удар от пряк свободен удар мина опасно близо край рамката в 29-ата минута, а в 33-ата той прати топката на сантиметри от скобата в горния десен ъгъл след добро взаимодействие с Ахмед Ахмедов в наказателното поле.

Две минути преди почивката халфът на "небесносините" Михаил Георгиев напредна сам от центъра, но не можа да преодолее Тодоров.

След почивката резервата Илиян Шерденов падна в наказателното поле след единоборство със Стоян Мантаров, но главният съдия Станислав Тодоров не уважи претенциите на поморийци за дузпа.

Само след четири минути обаче реферът посочи бялата точка пред другата врата след нарушение на Станислав Жеков срещу Кристиян Тафраджийски. Резервата Митев я сгреши от 11-те метра.

Десетина минути преди края пък Мустафа натресе напречната греда с коварна парабола. В последните секунди Христо Лемперов от домакините не успя да порази целта от фаул точно пред пеналта.

В следващият кръг отборът на Поморие гостува на Царско село на 04.11. /петък/ от 14:30 часа.