Поредно поражение за Григор Димитров
Автор: Екип Burgas24.bg 10:57 / 06.10.2015Коментари (4)654
©
Григор Димитров продължи със серията от негативни резултати, като отпадна още в първия кръг на турнира в Токио с награден фонд 1.4 милиона долара. Най-добрият български тенисист загуби с 4:6, 6:3, 1:6 от французина Беноа Пер за 93 минути.

Димитров игра колебливо през цялата среща, допусна един пробив в първия сет и още два пъти в третия, с което максимално улесни намиращия се на 32-ро място в света съперник.

Това беше втора победа за Пер от три мача с Димитров. Българинът, който от тази седмица е извън топ 20 на световната ранглиста, а от следващата ще загуби най-малко още едно място, приключи участието си в Токио с 8850 долара от наградния фонд.

Пер ще играе във втория кръг срещу кипъреца Маркос Багдатис, който победи испанеца Фернандо Вердаско със 7:5, 6:1.

+2

Нормално. Дошло му е времето да яде повечко бой, да стъпи на земята здраво. Нека да не бъдем нетърпеливи. Убеден съм, че неговата успешна серия предстои и за постоянно ще се намърда в Топ 5.
на 06.10.2015 г.
+2

Еми голям праз. На Гришнята не му е година - случва се. Като биеше беше като следващия Елвис, като пада - само дето не го е убил някой в името на Родината. Ще каже човек, че на Ваш гръб живее и всеки българин му превежда по 10 лева на месец, та да има пари за дрехи. Айде по-спокойно. Пада - пада, бие - бие. Стана ясно, че няма да е следващия номер едно. Ако се съвземе може спокойно и до челната петица да стигне. Никой не помни когато Вавринка се срина до 35-ти.
+1

Мисля, че няма изненадани от този факт.

Нургюл Салимова изпусна победа, но намали разликата с първата на Турнира на претендентките