Спортните новини: Днес (3) | Вчера (0)
"Метропол" със 7 медала от турнира "Цветница"
Автор: Екип Burgas24.bg 11:15 / 03.04.2015Коментари (0)730
©
Седем отличия, осем места в топ 10 и 14 - а позиция по медали е равносметката от участието на ПК "Метропол" във второто издание на турнира "Цветница".

Бургаският клуб се включи в надпреварата с 12 свои възпитаници, които премериха сили с над 400 деца- момичета и момчета, представители на 30 клуба от цялата страна.

В спортната палата в столицата с отличия от индивидуалните дисциплини се окичиха двама наши състезатели. Това са Христеян Маслев и Стелиян Василев. На 200 и 50 м бруст Маслев спечели съответно сребърен и бронзов медал. На 50 м гръб Василев се пребори за бронза.

Медалистите се справиха много добре и в другите стартове. Стелиян се класира четвърти на 50 м св. стил и осми на 100 и 200 м гръб. Христеян Маслев е осми на 200 съчетано плуване и четвърти на 100 м бруст.

Съотборникът им Николай Йорданов спечели 6-то място на 50 м гръб, Борис Крумов е 8-и на 100 м делфин.

Комплект медали бургаските плувци извоюваха и в кроловата щафета 4x50 м. Отборът на ПК "Метропол" в състав: Христеян Маслев, Стелиян Василев, Артьом Прудников и Борис Крумов, стана носител на бронзовите отличия.

В смесената щафета 4x50 м в състав: Стелиян Василев, Георги Колев, Христеян Маслев и Артьом Прудников, бургаското каре се класира на пето място.

Надпреварата, организиран от клуб "Олимпия", се проведе на 28 и 29 март в Спортната палата в столицата. Състезанието се проведе в две възрастови групи: деца родени 2003/2004 и 2005/2006 г.

На турнира "Цветница" за бургаския клуб плуваха: Христеян Маслев, Иван Петров, Артьом Прудников, Стелян Василев, Борис Крумов, Николай Йорданов, Георги Колев, Димитър Георгиев, Павел Великов, Даниел Колев, Димитър Пейчев и Симон Саркисян.

Всички подобриха резултатите си, а новите попълнения показаха добро плуване в престижния турнир и дадоха заявка за бъдещи големи успехи, заявиха треньорите в ПК "Метропол" Хариета Гарибян и Марио Златев.

Григор Димитров е кралят на отиграванията и в Монте Карло
Впечатляващо! България с три тенисистки в Топ 20 в световната ранглиста за девойки
Григор Димитров с риск да изпадне от Топ 10
Нургюл Салимова изпусна победа, но намали разликата с първата на Турнира на претендентките
Очакват ни възлови мачове на двата бургаски отбора от полуфиналните плейофи в Супер Волей