Спортните новини: Днес (0) | Вчера (3)
ПФК Бургас победи Ботев U21 в контрола
Автор: Екип Burgas24.bg 18:02 / 17.02.2015Коментари (0)1137
ПФК Бургас победи в контролна среща Ботев U21 с 2:0. Попаденията за бургазлии отбелязаха Димитър Георгиев в 4-ата минута и Любомир Любенов в 68-ата минута. За "канарчетата" участие взеха шест играча от мъжкия тим. Това са Росен Колев, Наско Милев, Вальо Томов, Станислав Дрянов, Христян Казаков и Владо Айтов, който напусна контузен в края на първото полувреме.

Бургас започна по-активно срещата и успя да излезе напред в резултата още в 4-ата минута. Чудесен пас зад гърба на "жълтата" отбрана изведе Димитър Георгиев сам срещу вратаря на Ботев и за него не бе проблем да отбележи за 1:0.

След четвърт час игра бургазлии можеха да удвоят преднината си. Силен изстрел на Любенов от над 15 метра обаче бе отразен с вещина от стража на Ботев. В 25-ата минута отново можеше да падне гол във вратата на домакините, но удар с глава на Любенов премина покрай гредата на Димитров. Минута преди края на полувремето голмайсторът за Бургас можеше да отбележи и второто си попадение в мача. Първият му удар обаче бе избит от вратаря на Ботев, а вторият премина над напречната греда.

През второто полувреме отново Бургас бе по-добрият отбор. Георгиев имаше нова възможност за гол в 50-ата минута, но ударът му излезе в аут. Десетина минути по-късно опасен изстрел на Любенов бе отразен от вратаря на Ботев. Все пак натискът на Бургас даде резултат в 68-ата минута.

С чудесен удар от дъгата на наказателното поле, Любомир Любенов прати топката в горния десен ъгъл на вратата на домакините. Малко преди края на срещата Красимир Илиев имаше възможност да направи резултата класически, но ударът му излезе на сантиметри в аут.

Състав на Ботев U21: Матрин Димитров, Никола Мартин, Росен Колев, Георги Купенов, Атанас Димитров, Боримир Карамфилов, Станислав Дрянов, Християн Казаков-капитан, Наско Милев, Валентин Томов.

Състав на ПФК Бургас: К. Георгиев, Ст. Андонов, Петър Патев, Ст. Жеков, Сл. Костенски, Д. Георгиев, Ж. Хаджиев, С. Мечев, Л. Любенов, Ем. Манев, Ер. Карадайъ