Спортните новини: Днес (0) | Вчера (3)
Григор отпадна в четвъртия кръг на Откритото първенство на Австралия
Автор: Екип Burgas24.bg 16:10 / 25.01.2015Коментари (0)831
© ausopen.com
Най-добрият български тенисист Григор Димитров отпадна в четвъртия кръг на Откритото първенство на Австралия. На "Род Лейвър Арина" десетият в схемата Димитров отстъпи в изключителен мач на поставения под №6 Анди Мъри с 4:6, 7:6(5), 3:6, 5:7 след 3 часа и 32 минути игра. Хасковлията има за какво да съжалява, защото имаше сетбол в четвъртия сет, но от 2:5 загуби пет поредни гейма.

Мачът започна по чудесен начин за Гришо. Той проби в първия сервиз гейм на съперника, а след това затвърди за 3:0. Шотландецът обаче успя да върне брейка за 2:3 и после да постигне още един за 5:4. След това олимпийският шампион взе сета.

През втората част двамата си размениха по два пробива и в крайна сметка се стигна до тайбрек, където Григор се наложи със 7:5 точки.

В третия сет играта продължи да бъде изключително равностойна. Мъри обаче успя веднъж да пробие подаването на Димитров, което се оказа напълно достатъчно да поведе в резултата с 2:1 сета.

Българинът направи пробив за 2:0 в четвъртия сет. Мъри трябваше да сервира за оставане в частта при 2:5. Григор стигна до сетбол, но съперникът му го спаси и взе гейма. След това Димитров застана на крайната линия, за да изравни частите. След две непредизвикани грешки хасковлията стигна до 15:40 и трикратният финалист успя да върне брейка в последния възможен момент при 4:5. За съжаление шотландецът постигна още едни брейк - този път на нула, за 6:5, след което Гришо счупи ракетата си. Вече Мъри сервираше за място на четвъртфиналите. Той стигна до мачбол и го реализира с помощта на мрежата.