Спортните новини: Днес (1) | Вчера (0)
Нефтохимик 2010 с трудна победа над КВК Габрово
Автор: Екип Burgas24.bg 12:12 / 24.11.2014Коментари (0)727
© Калоян Христов
Отборът на КВК Габрово (Габрово) загуби от Нефтохимик 2010 (Бургас) (25:23, 18:25, 14:25, 27:25, 15:17) в мач от шестия кръг на Суперлигата - Бачково" изворна вода.

След трудния успех бургазлии записаха четвърта победа в шампионата, като с две загуби и 11 точки се намират на трето място във временното класиране. Тимът на КВК Габрово пък записа пета загуба до сега, но успя да вземе точка от съперника и с актив от 2 точки заема предпоследното единадесето място в таблицата.

Пред около 250 зрители в местната зала Орловец, отборът на КВК Габрово започна убедително мача, като изненада гостите и взе първия гейм. След последвало отпускане в отбора на домакините, следващите два гейма бяха взети от Нефтохимик (18:25) и (14:25).

Инерцията, която набраха бургазлии им помогна да започнат четвъртата част убедително, но момчетата на Любомир Герасимов показаха характер и успяха да стопят аванса на гостите, края на гейма. Последователните точки на габровци и грешките, които направиха Нефтохимик , спомогнаха на домакините да вземат частта и да вкарат мача в тайбрек.

И двата отбора положиха големи усилия в петата част, като играха равностойно, но избухване от страна на домакините заради грешно съдииско отсъждане доведе до червен картон показан на Николай Кичуков. По правилник червеният картон води до техническа точка. След направен ас на Нефтохимик, мачът завърши в полза на домокините.

Най резултатен за Габрово стана Николай Леков с 28 точки. За Нефтохимик- Константин Николов с 22 точки.