Спортните новини: Днес (1) | Вчера (3)
Черноморец 2014 с първа победа в историята си
Автор: Екип Burgas24.bg 13:08 / 27.10.2014Коментари (1)722
© BGbasket.com
Първа победа в официален мач записа отборът на Черноморец 2014. В мач от втория кръг на А група черноморци надвиха Шумен като гости с резултат 93-72. Те бяха категорични през последните 13 минути на срещата, а през последната част натрупаха сериозна разлика. До момента Черноморец 2014 е с победа и загуба, а Шумен - с две поражения. В следващия кръг бургазлии посрещат Видабаскет, а шуменци гостуват на Рилски спортист -2 в Самоков.

Домакините започнаха със серия от 10-1, но до края на първата четвърт Черноморец 2014 изравни резултата за 18-18. На моменти през втория период гостите поведоха с 8 точки, но на почивката бяха само с 4 напред. В средата на третата част резултатът отново бе изравнен при 56-56, но до края й гостите записаха серия от 10-2. Те удължиха серията си до 17-2 в началото на последния период и задържаха стабилна преднина до края.

Победителите имаха по-добра успеваемост общо от игра - 47% срещу 39%. Те отнеха цели 16 топки от съперника си и загубиха 3, а също така предизвикаха 22 грешки на Шумен и извършиха 14.

Филип Самойлович бе близо до трипъл дабъл - 26 точки, 9 борби и 8 отнети топки. Евгени Иванов добави 17 точки за победителите, а Крум Дойчинов - 15 и 7 борби.

За Шумен Янко Янков вкара 18 точки и добави 7 асистенции и 6 борби за домакините, а с 16 точки и 7 борби се отчете Георги Денчев.